Booster na 4 maanden minder effectief meldt gezondheidsdienst VS
WASHINGTON (ANP) - De derde dosis van een Pfizer- of Modernavaccin, de zogenoemde boosterprik, wordt vier maanden na toediening minder effectief, meldt het Amerikaanse gezondheidsagentschap CDC op basis van een nieuwe studie.
Twee maanden na de booster biedt het vaccin 87 procent beschermen tegen ziekte waarbij bezoek aan de eerste hulp nodig is, maar na vier maanden was dat nog maar 66 procent. En tegen ziekenhuisopname was de bescherming twee maanden na de booster 91 procent. Na vier maanden was dat gedaald naar 78 procent.
Volgens de auteurs van de studie laten de resultaten zien dat er moet worden nagedacht over nieuwe dosissen van de mRNA-vaccins. Viroloog Anthony Fauci liet tijdens een persconferentie weten dat een vierde prik misschien noodzakelijk is voor mensen met een zwak immuunsysteem en ouderen.
Voor de studie werd naar ruim 300.000 coronagevallen in de VS gekeken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.
26 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.
30 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.
48 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".
3 uur geleden