Booster na 4 maanden minder effectief meldt gezondheidsdienst VS
WASHINGTON (ANP) - De derde dosis van een Pfizer- of Modernavaccin, de zogenoemde boosterprik, wordt vier maanden na toediening minder effectief, meldt het Amerikaanse gezondheidsagentschap CDC op basis van een nieuwe studie.
Twee maanden na de booster biedt het vaccin 87 procent beschermen tegen ziekte waarbij bezoek aan de eerste hulp nodig is, maar na vier maanden was dat nog maar 66 procent. En tegen ziekenhuisopname was de bescherming twee maanden na de booster 91 procent. Na vier maanden was dat gedaald naar 78 procent.
Volgens de auteurs van de studie laten de resultaten zien dat er moet worden nagedacht over nieuwe dosissen van de mRNA-vaccins. Viroloog Anthony Fauci liet tijdens een persconferentie weten dat een vierde prik misschien noodzakelijk is voor mensen met een zwak immuunsysteem en ouderen.
Voor de studie werd naar ruim 300.000 coronagevallen in de VS gekeken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
2 uur geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
6 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
6 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
7 uur geleden