BOOS krijgt nieuwe Televizier-Ster voor impact op samenleving
HILVERSUM (ANP) - De onlineserie BOOS van Tim Hofman is de eerste winnaar van de Televizier-Ster Impact, een nieuwe prijs voor een programma dat het afgelopen jaar iets heeft losgemaakt in de Nederlandse samenleving. De BNNVARA-reeks won de Ster voor de aflevering waarin de verhalen over seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij The Voice of Holland aan het licht werden gebracht.
BOOS versloeg Goede Tijden, Slechte Tijden en Make Up Your Mind. Eerstgenoemde was genomineerd vanwege een verhaallijn over seksueel geweld. Make Up Your Mind, waarin BN'ers zich laten omtoveren tot dragqueens, maakte kans omdat het programma volgens de organisatie laat zien dat iedereen zichzelf mag zijn.
In 2020 werd BOOS ook al onderscheiden met de Televizier-Ster Online-videoserie.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
7 uur geleden