BOOS: Feyenoord wilde aangifte mishandeling arbiter door fans tegenhouden
ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Feyenoord heeft tevergeefs geprobeerd een scheidsrechter te weerhouden aangifte te doen van een zware mishandeling door twee leden van de harde kern van de club. Het gaat om een mishandeling tijdens een supporterstoernooi in De Kuip. Het slachtoffer zou door een medewerker van de afdeling Supporterszaken van Feyenoord zijn gevraagd "om de kwestie buiten justitie om te regelen".
Dit melden NRC en het onlineprogramma BOOS, die onderzoek deden naar het incident. De informatie kwam uit niet eerder geopenbaarde strafdossiers, apps, e-mails en gesprekken met betrokkenen. De verdachten, leden van Feyenoords harde kern, staan binnenkort terecht voor de mishandeling.
"Feyenoord heeft al jaren problemen met de eigen harde kern", stellen BOOS en NRC. "Uit het onderzoek blijkt dat de club hooligans faciliteert die betrokken zijn bij antisemitische, homofobe uitingen en doodsbedreigingen." In de uitzending werden een aantal incidenten uit de voorbije jaren besproken. Zo werden voormalig burgemeester Ahmed Aboutaleb en zijn dochter met de dood bedreigd. Ook bestuurders van de club, een Rotterdamse wethouder en een lid van de lhbti-supportersgroep Roze Kameraden werden ernstig bedreigd. Verder wordt gesteld dat sommige mensen achter deze bedreigingen nog altijd welkom zijn in De Kuip.
'Angst binnen de leiding'
Feyenoord reageerde schriftelijk al voor de uitzending, maar ging daarin niet in op het incident. De club stelt dat het miljoenen euro's en veel menskracht inzet voor supportersbeleid en dat er in de afgelopen jaren vorderingen zijn geboekt. "De afdeling Supporterszaken en de Supporters Liaison Officer (SLO) zijn de brug tussen club en achterban, van de fanatieke aanhang tot de incidentele bezoeker. Door nauw contact en goede relaties met verschillende supportersgroepen, inclusief de harde kern, beschikt de SLO over waardevolle kennis en inzicht in wat er leeft binnen deze groepen. Deze samenwerking voorkomt spanningen, vergroot wederzijds begrip en leidt tot gezamenlijke oplossingen."
"Vooral angst binnen de leiding maakt dat Feyenoord niet durft stevige maatregelen te nemen tegen de kleine minderheid die de club voortdurend in diskrediet brengt." Dat zegt Aboutaleb, die in 2022 aangifte deed van bedreiging tegen hem en zijn dochter door Feyenoordsupporters. Feyenoordsupporter Max V., kopstuk van de hooligans van de Rotterdam Jongeren Kern, kreeg dit jaar een celstraf van drie jaar, waarvan een voorwaardelijk, voor onder meer bedreiging van Aboutaleb en anderen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
12 uur geleden