Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BOOS: Feyenoord wilde aangifte mishandeling arbiter door fans tegenhouden

BOOS: Feyenoord wilde aangifte mishandeling arbiter door fans tegenhouden

ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Feyenoord heeft tevergeefs geprobeerd een scheidsrechter te weerhouden aangifte te doen van een zware mishandeling door twee leden van de harde kern van de club. Het gaat om een mishandeling tijdens een supporterstoernooi in De Kuip. Het slachtoffer zou door een medewerker van de afdeling Supporterszaken van Feyenoord zijn gevraagd "om de kwestie buiten justitie om te regelen".

Dit melden NRC en het onlineprogramma BOOS, die onderzoek deden naar het incident. De informatie kwam uit niet eerder geopenbaarde strafdossiers, apps, e-mails en gesprekken met betrokkenen. De verdachten, leden van Feyenoords harde kern, staan binnenkort terecht voor de mishandeling.

"Feyenoord heeft al jaren problemen met de eigen harde kern", stellen BOOS en NRC. "Uit het onderzoek blijkt dat de club hooligans faciliteert die betrokken zijn bij antisemitische, homofobe uitingen en doodsbedreigingen." In de uitzending werden een aantal incidenten uit de voorbije jaren besproken. Zo werden voormalig burgemeester Ahmed Aboutaleb en zijn dochter met de dood bedreigd. Ook bestuurders van de club, een Rotterdamse wethouder en een lid van de lhbti-supportersgroep Roze Kameraden werden ernstig bedreigd. Verder wordt gesteld dat sommige mensen achter deze bedreigingen nog altijd welkom zijn in De Kuip.

'Angst binnen de leiding'

Feyenoord reageerde schriftelijk al voor de uitzending, maar ging daarin niet in op het incident. De club stelt dat het miljoenen euro's en veel menskracht inzet voor supportersbeleid en dat er in de afgelopen jaren vorderingen zijn geboekt. "De afdeling Supporterszaken en de Supporters Liaison Officer (SLO) zijn de brug tussen club en achterban, van de fanatieke aanhang tot de incidentele bezoeker. Door nauw contact en goede relaties met verschillende supportersgroepen, inclusief de harde kern, beschikt de SLO over waardevolle kennis en inzicht in wat er leeft binnen deze groepen. Deze samenwerking voorkomt spanningen, vergroot wederzijds begrip en leidt tot gezamenlijke oplossingen."

"Vooral angst binnen de leiding maakt dat Feyenoord niet durft stevige maatregelen te nemen tegen de kleine minderheid die de club voortdurend in diskrediet brengt." Dat zegt Aboutaleb, die in 2022 aangifte deed van bedreiging tegen hem en zijn dochter door Feyenoordsupporters. Feyenoordsupporter Max V., kopstuk van de hooligans van de Rotterdam Jongeren Kern, kreeg dit jaar een celstraf van drie jaar, waarvan een voorwaardelijk, voor onder meer bedreiging van Aboutaleb en anderen.

Meer uit Voetbal

Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

9 uur geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

9 uur geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

10 uur geleden
Sc Heerenveen boekt bij Sparta tweede zege van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.

12 uur geleden
Dortmund neemt koppositie weer over na nipte zege bij Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.

12 uur geleden
AS Roma en Malen spelen gelijk in topper tegen Internazionale

ROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.

12 uur geleden
ADO na gelijkspel tegen Cambuur nog altijd zonder Eredivisiezege

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.

14 uur geleden