Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boorwerkzaamheden voltooid in reddingsoperatie bouwvakkers India

Boorwerkzaamheden voltooid in reddingsoperatie bouwvakkers India

UTTARKASHI (ANP/RTR) - Reddingswerkers zijn klaar met de boorwerkzaamheden van de reddingsoperatie in de Indiase staat Uttarakhand. Daar zitten 41 bouwvakkers al zeventien dagen vast in een ingestorte verkeerstunnel. Volgens Indiase functionarissen kan het nog uren duren voordat alle mannen weer buiten zijn.

De mannen worden een voor een op brancards op wielen naar buiten gereden, via een buis met een diameter van 90 centimeter. Eerst moet nog het laatste gedeelte van de buis worden geplaatst en ook moet wat puin worden geruimd zodat reddingswerkers de bouwvakkers kunnen bereiken. De 41 arbeiders kregen de afgelopen tijd onder meer eten, drinken en medicijnen via een kleinere buis.

Indiase functionarissen hadden al de hoop uitgesproken de bouwvakkers dinsdag te bereiken. Zij hadden de families alvast gevraagd kleding en andere spullen gereed te houden voor als de bouwvakkers weer buiten zijn. De mannen gaan na het verlaten van de tunnel naar een ziekenhuis ongeveer 30 kilometer verderop.

Nieuwe snelweg

De verkeerstunnel in aanbouw stortte op 12 november deels in. De bouwvakkers bleven ongedeerd, maar kwamen vast te zitten in een ruimte van ruim 8 meter hoog en 2 kilometer lang. Reddingswerkers begonnen daarna al snel met het verwijderen van puin, maar die klus werd bemoeilijkt door onder meer problemen met de boormachines en vallend puin.

De tunnel moet 4,5 kilometer lang worden en deel uitmaken van een nieuwe snelweg die hindoeïstische pelgrimsoorden in de bergen met elkaar moet verbinden. Het gehele project kost omgerekend 1,4 miljard euro. Waardoor de tunnel instortte, is niet door de Indiase autoriteiten bekendgemaakt. De regio is gevoelig voor aardverschuivingen, aardbevingen en overstromingen.

Meer uit Buitenland

Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

57 minuten geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

1 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

2 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

2 uur geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

3 uur geleden
Protest Italië tegen vrijlating bareigenaar in Zwitserse Crans

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.

3 uur geleden
Winterstorm teistert delen VS met 235 miljoen inwoners

WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.

4 uur geleden