Boorwerkzaamheden voltooid in reddingsoperatie bouwvakkers India
UTTARKASHI (ANP/RTR) - Reddingswerkers zijn klaar met de boorwerkzaamheden van de reddingsoperatie in de Indiase staat Uttarakhand. Daar zitten 41 bouwvakkers al zeventien dagen vast in een ingestorte verkeerstunnel. Volgens Indiase functionarissen kan het nog uren duren voordat alle mannen weer buiten zijn.
De mannen worden een voor een op brancards op wielen naar buiten gereden, via een buis met een diameter van 90 centimeter. Eerst moet nog het laatste gedeelte van de buis worden geplaatst en ook moet wat puin worden geruimd zodat reddingswerkers de bouwvakkers kunnen bereiken. De 41 arbeiders kregen de afgelopen tijd onder meer eten, drinken en medicijnen via een kleinere buis.
Indiase functionarissen hadden al de hoop uitgesproken de bouwvakkers dinsdag te bereiken. Zij hadden de families alvast gevraagd kleding en andere spullen gereed te houden voor als de bouwvakkers weer buiten zijn. De mannen gaan na het verlaten van de tunnel naar een ziekenhuis ongeveer 30 kilometer verderop.
Nieuwe snelweg
De verkeerstunnel in aanbouw stortte op 12 november deels in. De bouwvakkers bleven ongedeerd, maar kwamen vast te zitten in een ruimte van ruim 8 meter hoog en 2 kilometer lang. Reddingswerkers begonnen daarna al snel met het verwijderen van puin, maar die klus werd bemoeilijkt door onder meer problemen met de boormachines en vallend puin.
De tunnel moet 4,5 kilometer lang worden en deel uitmaken van een nieuwe snelweg die hindoeïstische pelgrimsoorden in de bergen met elkaar moet verbinden. Het gehele project kost omgerekend 1,4 miljard euro. Waardoor de tunnel instortte, is niet door de Indiase autoriteiten bekendgemaakt. De regio is gevoelig voor aardverschuivingen, aardbevingen en overstromingen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
13 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
13 uur geleden