Boorwerkzaamheden voltooid in reddingsoperatie bouwvakkers India
UTTARKASHI (ANP/RTR) - Reddingswerkers zijn klaar met de boorwerkzaamheden van de reddingsoperatie in de Indiase staat Uttarakhand. Daar zitten 41 bouwvakkers al zeventien dagen vast in een ingestorte verkeerstunnel. Volgens Indiase functionarissen kan het nog uren duren voordat alle mannen weer buiten zijn.
De mannen worden een voor een op brancards op wielen naar buiten gereden, via een buis met een diameter van 90 centimeter. Eerst moet nog het laatste gedeelte van de buis worden geplaatst en ook moet wat puin worden geruimd zodat reddingswerkers de bouwvakkers kunnen bereiken. De 41 arbeiders kregen de afgelopen tijd onder meer eten, drinken en medicijnen via een kleinere buis.
Indiase functionarissen hadden al de hoop uitgesproken de bouwvakkers dinsdag te bereiken. Zij hadden de families alvast gevraagd kleding en andere spullen gereed te houden voor als de bouwvakkers weer buiten zijn. De mannen gaan na het verlaten van de tunnel naar een ziekenhuis ongeveer 30 kilometer verderop.
Nieuwe snelweg
De verkeerstunnel in aanbouw stortte op 12 november deels in. De bouwvakkers bleven ongedeerd, maar kwamen vast te zitten in een ruimte van ruim 8 meter hoog en 2 kilometer lang. Reddingswerkers begonnen daarna al snel met het verwijderen van puin, maar die klus werd bemoeilijkt door onder meer problemen met de boormachines en vallend puin.
De tunnel moet 4,5 kilometer lang worden en deel uitmaken van een nieuwe snelweg die hindoeïstische pelgrimsoorden in de bergen met elkaar moet verbinden. Het gehele project kost omgerekend 1,4 miljard euro. Waardoor de tunnel instortte, is niet door de Indiase autoriteiten bekendgemaakt. De regio is gevoelig voor aardverschuivingen, aardbevingen en overstromingen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
2 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
3 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
5 uur geleden