Boomstra voor derde keer wereldkampioen dammen
EINDHOVEN (ANP) - Dammer Roel Boomstra heeft donderdag in Eindhoven voor de derde keer de wereldtitel veroverd. De 28-jarige Nederlander besliste de tweekamp met de Rus Aleksandr Schwartzman in een tiebreak. Boomstra begon met een 2-0-voorsprong aan de maximaal drie extra partijen sneldammen in de wetenschap dat één overwinning voldoende was tegen de titelverdediger. Schwartzman was afgelopen zomer nog voor de vijfde keer wereldkampioen geworden.
Boomstra won in de tweekamp op de High Tech Campus de tiebreak na de zesde ronde en de reguliere partij in de achtste ronde. In de finale tiebreak werden drie 'rapid'-partijen gespeeld, waarbij de bedenktijd steeds korter wordt. Twee eindigden in remise. De derde, na de lunch, werd gewonnen door Boomstra. "In de lunchpauze had ik samen met mijn team een zet voorbereid. Toen ik vervolgens deze zet speelde, moest Schwartzman tien minuten lang nadenken’’, keek Boomstra terug op het volgens hem beslissende moment.
"Ik ben heel tevreden. Ik speelde nog beter dan de vorige keer, hetzelfde geldt voor Aleksandr. Het is me gelukt en ik ben heel erg blij. Ik was in perfecte vorm en had eigenlijk niet beter kunnen spelen dan dit", sprak de winnaar, met een sportieve verliezer naast zich. "Het is niet moeilijk om van Roel te winnen. Het is meer dan dat. Ik heb mijn best gedaan", aldus de 54-jarige Rus.
Boomstra was eerder al wereldkampioen in 2016 en 2018. Hij heeft nog één titel nodig om Piet Roozenburg bij te halen. Recordhouder Harm Wiersma heeft zes wereldtitels achter zijn naam staan.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
9 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden