Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boomstra voor derde keer wereldkampioen dammen

Boomstra voor derde keer wereldkampioen dammen

EINDHOVEN (ANP) - Dammer Roel Boomstra heeft donderdag in Eindhoven voor de derde keer de wereldtitel veroverd. De 28-jarige Nederlander besliste de tweekamp met de Rus Aleksandr Schwartzman in een tiebreak. Boomstra begon met een 2-0-voorsprong aan de maximaal drie extra partijen sneldammen in de wetenschap dat één overwinning voldoende was tegen de titelverdediger. Schwartzman was afgelopen zomer nog voor de vijfde keer wereldkampioen geworden.

Boomstra won in de tweekamp op de High Tech Campus de tiebreak na de zesde ronde en de reguliere partij in de achtste ronde. In de finale tiebreak werden drie 'rapid'-partijen gespeeld, waarbij de bedenktijd steeds korter wordt. Twee eindigden in remise. De derde, na de lunch, werd gewonnen door Boomstra. "In de lunchpauze had ik samen met mijn team een zet voorbereid. Toen ik vervolgens deze zet speelde, moest Schwartzman tien minuten lang nadenken’’, keek Boomstra terug op het volgens hem beslissende moment.

"Ik ben heel tevreden. Ik speelde nog beter dan de vorige keer, hetzelfde geldt voor Aleksandr. Het is me gelukt en ik ben heel erg blij. Ik was in perfecte vorm en had eigenlijk niet beter kunnen spelen dan dit", sprak de winnaar, met een sportieve verliezer naast zich. "Het is niet moeilijk om van Roel te winnen. Het is meer dan dat. Ik heb mijn best gedaan", aldus de 54-jarige Rus.

Boomstra was eerder al wereldkampioen in 2016 en 2018. Hij heeft nog één titel nodig om Piet Roozenburg bij te halen. Recordhouder Harm Wiersma heeft zes wereldtitels achter zijn naam staan.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

6 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

6 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

9 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

9 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

9 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

15 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden