Boomstra neemt leiding op tweekamp WK dammen na winst tiebreak
EINHOVEN (ANP) - Roel Boomstra heeft in Eindhoven de leiding genomen in de tweestrijd om de wereldtitel dammen. Dat deed de 28-jarige Boomstra door tegen de Rus Aleksandr Schwartzman (54) de tiebreak te winnen.
Zowel de drie 'Rapid'-partijen als de drie 'Blitz'-partijen eindigden in een remise, waardoor het aankwam op de 'Superblitz'. Daarin startten beide dammers met 10 minuten, waarna ze er per zet 2 seconden bij opgeteld kregen. Na zes remises op rij moest er via een tiebreak een voorsprong worden geforceerd.
"Vandaag was het spel van erg hoog niveau, wat natuurlijk ook leuk is voor de kijker. Voor mij was het belangrijk om kalm te blijven en de rust te bewaren en dat lukte mij gelukkig", zei Boomstra. "Het hardste van de strijd moet nog komen. Het is natuurlijk fijn voor mij dat ik op voorsprong ben gekomen, maar dit zegt nog niks. Ik heb namelijk nog twee winstpartijen nodig. Schwartzman is een echte vechter dus ik verwacht nog veel van hem in de resterende partijen."
De dammer met de meeste punten mag zich wereldkampioen noemen, mits hij drie zeges heeft geboekt.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
6 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
8 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
18 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden