Boomstra neemt leiding op tweekamp WK dammen na winst tiebreak
EINHOVEN (ANP) - Roel Boomstra heeft in Eindhoven de leiding genomen in de tweestrijd om de wereldtitel dammen. Dat deed de 28-jarige Boomstra door tegen de Rus Aleksandr Schwartzman (54) de tiebreak te winnen.
Zowel de drie 'Rapid'-partijen als de drie 'Blitz'-partijen eindigden in een remise, waardoor het aankwam op de 'Superblitz'. Daarin startten beide dammers met 10 minuten, waarna ze er per zet 2 seconden bij opgeteld kregen. Na zes remises op rij moest er via een tiebreak een voorsprong worden geforceerd.
"Vandaag was het spel van erg hoog niveau, wat natuurlijk ook leuk is voor de kijker. Voor mij was het belangrijk om kalm te blijven en de rust te bewaren en dat lukte mij gelukkig", zei Boomstra. "Het hardste van de strijd moet nog komen. Het is natuurlijk fijn voor mij dat ik op voorsprong ben gekomen, maar dit zegt nog niks. Ik heb namelijk nog twee winstpartijen nodig. Schwartzman is een echte vechter dus ik verwacht nog veel van hem in de resterende partijen."
De dammer met de meeste punten mag zich wereldkampioen noemen, mits hij drie zeges heeft geboekt.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
3 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
9 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden