Boomstra daagt Schwarzman uit in WK-tweekamp dammen
EINDHOVEN (ANP) - Dammer Roel Boomstra begint op 5 januari aan een tweekamp om de wereldtitel tegen de Rus Aleksandr Schwarzman. Boomstra is de uitdager, Schwarzman de verdediger. De 54-jarige Rus veroverde in juli van dit jaar voor de vijfde keer de wereldtitel. Plaats van handeling van de tweestrijd is de High Tech Campus in Eindhoven.
De 28-jarige Boomstra strijdt om zijn derde wereldtitel. Hij won in 2016 zijn eerste, waarna hij het jaar daarop de titel weer moest inleveren bij zijn Russische rivaal. De Nederlander heroverde de titel weer in 2018.
"Ik ben natuurlijk hartstikke blij dat de WK-match in deze moeilijke coronatijd kan doorgaan. Dit geeft mij echt iets om naar uit te kijken", blikt Boomstra vooruit. "Gezien de uitstekende vorm van mijn tegenstander in 2021 en mijn eigen goede vorm, verwacht ik een hoogstaande, spannende tweekamp, waarbij elk detail van belang kan zijn."
Schwarzman is al net zo blij dat er gedamd kan worden. "Covid-19 speelt natuurlijk nog altijd een grote rol in ons leven, maar het is fijn om af en toe toch het dagelijks leven weer op te kunnen pakken, mits de maatregelen het toelaten. Roel heeft een unieke speelstijl. Ik schat zijn kansen wat hoger in omdat we een tweekamp spelen, maar uiteraard acht ik mezelf niet kansloos."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
41 minuten geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
9 uur geleden