Boomer woord van het jaar 2019
UTRECHT (ANP) - De term boomer is gekozen tot het woord van het jaar 2019. Het woord kreeg 41,8 procent van de stemmen. Het kreeg daarmee de voorkeur boven klimaatspijbelaar en klimaatdrammer, maakte Ton den Boon, Nederlands hoofdredacteur van de Dikke Van Dale bekend.
Van Dale omschrijft boomer als "persoon, met name van gevorderde leeftijd, met ouderwetse denkbeelden of conservatieve opvattingen". Het is een synoniem voor fossiel en een verkorting van het Engelse baby boomer (geboortegolver).
In totaal werd er 17.500 keer gestemd op de negentien woorden die Van Dale had genomineerd voor de verkiezing. Vorig jaar werd het woord blokkeerfries gekozen tot woord van het jaar.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.
1 uur geledenHEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor de mishandeling van de Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging, poging tot doodslag en diefstal met geweld in vereniging. Naar drie andere verdachten wordt nog gezocht.
1 uur geledenOTTERLO (ANP) - Nationaal Park De Hoge Veluwe heeft een ecoduct dat jaren was afgesloten met een hoog hek recent weer geopend. Dierenorganisaties vroegen de provincie Gelderland herhaaldelijk om het park te dwingen het "ijzeren gordijn" weg te halen, maar de provincie weigerde op te treden. De Hoge Veluwe heeft nu zelf besloten om de natuurbrug over een provinciale weg in de buurt van Otterlo weer te openen. Volgens een woordvoerder heeft dat "helemaal niets" te maken met de handhavingsverzoeken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De man die vrijdag aan zijn begeleiders is ontsnapt in het Diakonessenhuis in Utrecht heeft een vuurwapen. De politie heeft dat bevestigd. Ze herhaalt de oproep om de man niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen.
1 uur geleden