Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boomer woord van het jaar 2019

Boomer woord van het jaar 2019

UTRECHT (ANP) - De term boomer is gekozen tot het woord van het jaar 2019. Het woord kreeg 41,8 procent van de stemmen. Het kreeg daarmee de voorkeur boven klimaatspijbelaar en klimaatdrammer, maakte Ton den Boon, Nederlands hoofdredacteur van de Dikke Van Dale bekend.

Van Dale omschrijft boomer als "persoon, met name van gevorderde leeftijd, met ouderwetse denkbeelden of conservatieve opvattingen". Het is een synoniem voor fossiel en een verkorting van het Engelse baby boomer (geboortegolver).

In totaal werd er 17.500 keer gestemd op de negentien woorden die Van Dale had genomineerd voor de verkiezing. Vorig jaar werd het woord blokkeerfries gekozen tot woord van het jaar.

Meer uit Binnenland

Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

22 minuten geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

1 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

4 uur geleden
Walibi sluit scarezones eerder na vechtpartijen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.

6 uur geleden
Harde wind zorgt op verschillende plekken voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.

8 uur geleden
Vuur autosloperij Zoetermeer onder controle

ZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.

8 uur geleden