Booking.com verliest concurrentiezaak in Duitsland
KARLSRUHE (ANP/AFP) - Hotels in Duitsland die gebruikmaken van boekingswebsite Booking.com mogen op hun eigen website kamers tegen goedkopere prijzen aanbieden. Het boekingsplatform wilde dat via speciale clausules voorkomen, maar het Duitse hooggerechtshof heeft bepaald dat het toch mag. Daarmee blijft een eerdere uitspraak van de Duitse concurrentiewaakhond in stand. Volgens de toezichthouder was de uitsluitpraktijk van Booking.com in strijd met de concurrentiewet.
De toezichthouder had in 2015 verhinderd dat Booking.com bepaalde clausules voor de beste prijs kon blijven gebruiken in Duitsland. De clausules verplichtten hotels die op de boekingswebsite actief waren om altijd hun laagste kamerprijzen aan te bieden, evenals de maximumcapaciteit voor kamers en meest gunstige boekings- en annuleringsvoorwaarden op alle boekingskanalen.
Booking.com had de beslissing met succes aangevochten bij een hogere regionale rechtbank in 2019, maar de toezichthouder ging daarop in hoger beroep. Andreas Mundt, president van waakhond Bundeskartellamt, zei blij te zijn met de uitspraak van het hooggerechtshof en zei dat de clausules voor beste prijzen "concurrentie tussen platformen in de weg kunnen staan". "Ze kunnen hoteliers benadelen en voor hogere prijzen zorgen voor consumenten."
In 2013 zag webwinkel Amazon ook al af van soortgelijke voorwaarden voor handelaren van hun Marketplace-platform nadat een waakhond ingreep.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar PostNL naar de eerdere overname van rivaal Sandd. Over het samengaan van de postbedrijven is al jaren juridisch gesteggeld. In december oordeelde het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) dat de ACM in 2019 terecht de vergunning voor de overname had geweigerd. Daarom duikt de toezichthouder nu opnieuw in de zaak.
51 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dat het aantal reizigers verder toeneemt. De luchthaven rekent op 68 miljoen tot 72 miljoen reizigers. Daarmee zou het aantal voor het eerst weer uit kunnen komen boven het niveau van voor de coronaperiode. In 2019 werd een recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door de luchthaven.
58 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar iets minder nieuwe woningen verkocht. Het bedrijf wijst er in zijn jaarresultaten op dat de krapte op de huizenmarkt in 2025 "onverminderd groot" bleef. Wel zijn de orders voor nieuwe huizen het afgelopen jaar meer waard geworden. Heijmans verwacht dat de "sterke" financiële prestaties in 2026 aanhouden.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/DPA) - De Verenigde Staten en Taiwan hebben na maandenlange onderhandelingen een handelsakkoord getekend. Volgens de overeenkomst worden de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese goederen verlaagd naar 15 procent. Ook gaat Taiwan voor ruim 44 miljard dollar aan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) en ruwe olie van de VS kopen. De overeenkomst moet nog goedkeuring krijgen van het Taiwanese parlement.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan de importheffingen op verschillende staal- en aluminiumproducten te verlagen. Dat meldde de Britse zakenkrant Financial Times vrijdag op basis van bronnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen bezitten een auto en een rijbewijs in 2026 dan in de jaren ervoor. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste cijfers. Aan het begin van dit jaar hebben bijna 11,9 miljoen Nederlanders een rijbewijs en zijn bijna 7,2 miljoen mensen in het bezit van een auto.
2 uur geleden