Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Booking.com stond onder verscherpt toezicht AP om datalekken

Booking.com stond onder verscherpt toezicht AP om datalekken

DEN HAAG (ANP) - Booking.com stond vorig jaar onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) omdat de Nederlandse hotelboekingssite datalekken soms te laat meldde, zegt de AP. De toezichthouder, die drie jaar geleden een boete van 475.000 euro uitdeelde aan Booking.com, zegt nu dat het bedrijf zich goed aan de regels houdt en dat het verscherpt toezicht begin dit jaar is gestopt.

De AP meldt Booking.com vanaf januari 2023 een jaar lang te hebben gemonitord om er zeker van te zijn dat de boekingssite datalekken op tijd doorgeeft bij de autoriteit en slachtoffers. Volgens de toezichthouder moest Booking.com rapporteren over de maatregelen van het bedrijf om datalekken op tijd te melden aan de AP en wat het bedrijf doet om ze in de toekomst te voorkomen. Ook controleerde de toezichthouder of Booking.com alle datalekken wel netjes doorgaf.

Booking.com kreeg de boete in maart 2021 omdat het bedrijf te laat meldde dat gegevens van gebruikers waren gestolen bij een datalek in december 2018. Cybercriminelen kregen de namen, adressen, telefoonnummers van meer dan 4000 mensen en creditcardgegevens van 300 mensen in handen die via de site een hotelkamer hadden geboekt. Booking.com ontdekte het lek in januari 2019 en had het binnen 72 uur moeten melden, maar deed dit pas weken later.

Cybercriminelen

De hotelboekingssite had volgens een woordvoerder van de AP ook in 2022 meerdere datalekken mogelijk niet op tijd gemeld. Naar aanleiding van deze overtredingen en de boete hield de AP verscherpt toezicht op Booking.com. Het bedrijf moest van de toezichthouder ook meer beveiligingsmaatregelen nemen, zegt de woordvoerder verder.

Ook in 2023 hebben cybercriminelen Booking.com aangevallen, meldt de AP verder. Daarbij zijn volgens de toezichthouder gasten opgelicht via gehackte accounts van aanbieders van logeerplekken op Booking.com. Oplichters zouden gasten hebben gevraagd hotelkamers te betalen, omdat een eerdere betaling was mislukt. De woordvoerder wil niet ingaan op vragen over de datalekken.

Privacy en veiligheid van persoonsgegevens zijn een "topprioriteit" bij Booking.com, meldt een woordvoerder van het bedrijf. De boekingssite zegt altijd te willen voldoen aan de "strikte" privacywetgeving en blijft daarom naar eigen zeggen "aanzienlijke" investeringen doen om gegevens te beschermen en om snel te reageren bij een datalek.

Meer uit Financieel

Hackers benaderen klanten en medewerkers van flitsbezorger Flink

DEN HAAG (ANP) - Cybercriminelen benaderen momenteel klanten en medewerkers van Flink met betalingsverzoeken. Dat gebeurt nadat de flitsbezorger is getroffen door een datalek, bevestigt Flink na berichtgeving door de NOS.

17 minuten geleden
Wall Street begint licht hoger door optimisme over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten begonnen. Vooral de AI-aandelen waren in trek bij beleggers door het aanhoudende enthousiasme over kunstmatige intelligentie (AI). De zorgen over de hoge olieprijzen, die de inflatie dreigen aan te jagen, en de stijgende rentes op staatsobligaties, die de leenkosten voor overheden, bedrijven en consumenten opdrijven, werden daardoor weer even aan de kant geschoven.

47 minuten geleden
Heinen komt niet met eigen alternatief voor tuchtrecht banken

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën komt niet met een onafhankelijk alternatief voor de Stichting Tuchtrecht Banken (STB). Na de ministerraad zei minister Eelco Heinen het te betreuren dat de stichting stopt. De sector komt met een nieuw initiatief en "dat vind ik heel belangrijk". De VVD-bewindsman wil dat eerst een kans geven.

2 uur geleden
Banken kunnen tuchtrecht zelf ontwikkelen, vindt NVB

AMSTERDAM (ANP) - Banken kunnen zelf het tuchtrecht ontwikkelen waaraan bankmedewerkers zich moeten houden, zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De brancheorganisatie reageert op het nieuws dat de stichting die het tuchtrecht toepast volgend jaar stopt uit onvrede over de opstelling van banken. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) is het een vergissing geweest om de organisatie van het tuchtrecht aan banken zelf over te laten.

2 uur geleden
FT: chemieconcern BASF heeft overnamevoorstel Evonik gedaan

LONDEN (ANP) - Het grote Duitse chemieconcern BASF heeft een overnamevoorstel gedaan aan zijn Duitse branchegenoot Evonik Industries. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Ook de grootste aandeelhouder van Evonik is benaderd door BASF over een overnamebod.

3 uur geleden
VW en Audi roepen 2,9 miljoen auto's terug om stuurprobleem

FLENSBURG (ANP) - Wereldwijd moeten bijna 2,9 miljoen auto's van Volkswagen en Audi terug naar de garage vanwege het risico op een defect aan het stuur. In honderdduizenden wagens zit een schroef die door corrosie kan afbreken, wat gevaarlijke problemen met de besturing van de auto kan veroorzaken. Vooralsnog zijn er geen ongelukken bekend door het probleem.

3 uur geleden
Stichting achter tuchtrecht voor banken stopt

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter het tuchtrecht dat het vertrouwen in de financiële sector moest vergroten, stopt ermee. Volgens de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) frustreren banken elke verbetering van het tuchtrecht. De organisatie beëindigt daarom de samenwerkingsovereenkomst met de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

4 uur geleden