Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Booking.com stond onder verscherpt toezicht AP om datalekken

Booking.com stond onder verscherpt toezicht AP om datalekken

DEN HAAG (ANP) - Booking.com stond vorig jaar onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) omdat de Nederlandse hotelboekingssite datalekken soms te laat meldde, zegt de AP. De toezichthouder, die drie jaar geleden een boete van 475.000 euro uitdeelde aan Booking.com, zegt nu dat het bedrijf zich goed aan de regels houdt en dat het verscherpt toezicht begin dit jaar is gestopt.

De AP meldt Booking.com vanaf januari 2023 een jaar lang te hebben gemonitord om er zeker van te zijn dat de boekingssite datalekken op tijd doorgeeft bij de autoriteit en slachtoffers. Volgens de toezichthouder moest Booking.com rapporteren over de maatregelen van het bedrijf om datalekken op tijd te melden aan de AP en wat het bedrijf doet om ze in de toekomst te voorkomen. Ook controleerde de toezichthouder of Booking.com alle datalekken wel netjes doorgaf.

Booking.com kreeg de boete in maart 2021 omdat het bedrijf te laat meldde dat gegevens van gebruikers waren gestolen bij een datalek in december 2018. Cybercriminelen kregen de namen, adressen, telefoonnummers van meer dan 4000 mensen en creditcardgegevens van 300 mensen in handen die via de site een hotelkamer hadden geboekt. Booking.com ontdekte het lek in januari 2019 en had het binnen 72 uur moeten melden, maar deed dit pas weken later.

Cybercriminelen

De hotelboekingssite had volgens een woordvoerder van de AP ook in 2022 meerdere datalekken mogelijk niet op tijd gemeld. Naar aanleiding van deze overtredingen en de boete hield de AP verscherpt toezicht op Booking.com. Het bedrijf moest van de toezichthouder ook meer beveiligingsmaatregelen nemen, zegt de woordvoerder verder.

Ook in 2023 hebben cybercriminelen Booking.com aangevallen, meldt de AP verder. Daarbij zijn volgens de toezichthouder gasten opgelicht via gehackte accounts van aanbieders van logeerplekken op Booking.com. Oplichters zouden gasten hebben gevraagd hotelkamers te betalen, omdat een eerdere betaling was mislukt. De woordvoerder wil niet ingaan op vragen over de datalekken.

Privacy en veiligheid van persoonsgegevens zijn een "topprioriteit" bij Booking.com, meldt een woordvoerder van het bedrijf. De boekingssite zegt altijd te willen voldoen aan de "strikte" privacywetgeving en blijft daarom naar eigen zeggen "aanzienlijke" investeringen doen om gegevens te beschermen en om snel te reageren bij een datalek.

Meer uit Financieel

Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

51 minuten geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

1 uur geleden
Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

2 uur geleden
Brussel: nog onbekend hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven

BRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.

3 uur geleden
Duitsland noemt schadeclaim Damen om annuleren order ongegrond

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland noemt schadeclaims voor het annuleren van bestelde oorlogsschepen ongegrond. Vrijdag werd bekend dat de Nederlandse scheepsbouwer Damen bijna 4,7 miljard euro eist van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Mollie komt met alternatief voor iDEAL

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.

5 uur geleden
Noorwegen komt met tijdelijk verbod op AI-brillen

OSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".

6 uur geleden