Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Booking.com stond onder verscherpt toezicht AP om datalekken

Booking.com stond onder verscherpt toezicht AP om datalekken

DEN HAAG (ANP) - Booking.com stond vorig jaar onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) omdat de Nederlandse hotelboekingssite datalekken soms te laat meldde, zegt de AP. De toezichthouder, die drie jaar geleden een boete van 475.000 euro uitdeelde aan Booking.com, zegt nu dat het bedrijf zich goed aan de regels houdt en dat het verscherpt toezicht begin dit jaar is gestopt.

De AP meldt Booking.com vanaf januari 2023 een jaar lang te hebben gemonitord om er zeker van te zijn dat de boekingssite datalekken op tijd doorgeeft bij de autoriteit en slachtoffers. Volgens de toezichthouder moest Booking.com rapporteren over de maatregelen van het bedrijf om datalekken op tijd te melden aan de AP en wat het bedrijf doet om ze in de toekomst te voorkomen. Ook controleerde de toezichthouder of Booking.com alle datalekken wel netjes doorgaf.

Booking.com kreeg de boete in maart 2021 omdat het bedrijf te laat meldde dat gegevens van gebruikers waren gestolen bij een datalek in december 2018. Cybercriminelen kregen de namen, adressen, telefoonnummers van meer dan 4000 mensen en creditcardgegevens van 300 mensen in handen die via de site een hotelkamer hadden geboekt. Booking.com ontdekte het lek in januari 2019 en had het binnen 72 uur moeten melden, maar deed dit pas weken later.

Cybercriminelen

De hotelboekingssite had volgens een woordvoerder van de AP ook in 2022 meerdere datalekken mogelijk niet op tijd gemeld. Naar aanleiding van deze overtredingen en de boete hield de AP verscherpt toezicht op Booking.com. Het bedrijf moest van de toezichthouder ook meer beveiligingsmaatregelen nemen, zegt de woordvoerder verder.

Ook in 2023 hebben cybercriminelen Booking.com aangevallen, meldt de AP verder. Daarbij zijn volgens de toezichthouder gasten opgelicht via gehackte accounts van aanbieders van logeerplekken op Booking.com. Oplichters zouden gasten hebben gevraagd hotelkamers te betalen, omdat een eerdere betaling was mislukt. De woordvoerder wil niet ingaan op vragen over de datalekken.

Privacy en veiligheid van persoonsgegevens zijn een "topprioriteit" bij Booking.com, meldt een woordvoerder van het bedrijf. De boekingssite zegt altijd te willen voldoen aan de "strikte" privacywetgeving en blijft daarom naar eigen zeggen "aanzienlijke" investeringen doen om gegevens te beschermen en om snel te reageren bij een datalek.

Meer uit Financieel

Centraal Beheer: honderdduizenden schadeclaims door extreem weer

APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.

5 uur geleden
Nederlands bitcoinbedrijf Bitonic gehackt

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.

7 uur geleden
Beursgang Anthropic wakkert optimisme op Wall Street aan

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.

7 uur geleden
Nexperia ziet omzet verder groeien na breuk met Chinese tak

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.

8 uur geleden
Klachten over barsten in scherm opvouwbare iPhone Duo van Apple

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.

9 uur geleden
Banken en chipbedrijven houden AEX uit het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

11 uur geleden
Microsoft biedt 60.000 werknemers vertrekregeling aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.

11 uur geleden