Booking.com profiteert van versoepeling reisbeperkingen
NORWALK (ANP) - Het moederbedrijf van hotelboekingssite Booking.com, Booking Holdings, heeft in het afgelopen kwartaal flink geprofiteerd van de versoepeling van de reisbeperkingen tegen het coronavirus, met name in Europa. Daardoor boekten veel meer mensen een hotelkamer via de sites van het Amerikaanse bedrijf.
De boekingen voor hotelovernachtingen stegen met 44 procent vergeleken met een jaar eerder. Booking is voor zijn inkomsten onder meer afhankelijk van commissies op hotel- en kamerreserveringen via zijn sites. Dat leverde een omzet op van 4,7 miljard dollar, omgerekend ruim 4 miljard euro. Dat is een stijging van 77 procent in vergelijking met een jaar eerder. Er werd een nettowinst behaald van 769 miljoen dollar. Tijdens de crisis leed het bedrijf nog verliezen vanwege de reisbeperkingen.
Topman Glenn Fogel gaf aan tevreden te zijn met de cijfers, die volgens hem vooral werden aangejaagd door betere resultaten in Europa. Volgens hem is het eind september afgesloten derde kwartaal normaal de sterkste seizoensperiode voor het bedrijf. "We zijn bemoedigd door de tekenen van herstel in vele delen van de wereld", aldus Fogel in een toelichting.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
47 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
1 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
5 uur geleden