Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Booking.com mocht geen prijsbeperkingen opleggen, oordeelt EU-hof

Booking.com mocht geen prijsbeperkingen opleggen, oordeelt EU-hof

LUXEMBURG (ANP) - De hoogste Europese rechtbank is kritisch over de prijsregels die Booking.com had opgelegd aan hoteleigenaren. Zij mochten eerder geen lagere tarieven aanbieden op hun eigen website of een andere boekingssite dan op Booking.com. Maar het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft nu bepaald dat Booking.com dit niet mocht doen volgens EU-wetgeving.

Het Hof keek naar de zaak na vragen van de rechtbank in Amsterdam of Booking.com de prijsregels volgens Europese wetten mocht opleggen aan hoteleigenaren. Het boekingsplatform vond dat dit mocht, maar van het Hof mag Booking.com deze "aanvullende beperkingen" niet opleggen volgens het mededingingsrecht. De regels zijn volgens de Europese rechter namelijk niet "objectief noodzakelijk" voor het uitvoeren van de hoofdactiviteiten van de boekingssite of staan niet in verhouding tot het doel dat Booking.com ermee wilde bereiken.

Volgens een woordvoerder van Booking.com zijn de prijsregels vanaf 1 juli dit jaar geschrapt in Nederland en andere EU-landen, onder druk van Europese wetgeving. Dit betekent dat hoteleigenaren nu wel een lagere prijs mogen aanbieden via hun website of een ander boekingsplatform dan Booking.com.

Spaans onderzoek

Verder meldt het Hof dat prijsregels over het algemeen kunnen leiden tot minder concurrentie en mogelijk kleine platforms en nieuwkomers verdringen. Het Hof benadrukt dat platforms zoals Booking.com op zichzelf geen negatief effect hebben op de concurrentie. Met dit soort platforms hebben consumenten makkelijk toegang tot veel accommodaties en kunnen zij die snel met elkaar vergelijken. De aanbieders zijn door de platforms ook beter vindbaar, redeneert het Hof.

De Spaanse concurrentiewaakhond CNMC wilde het moederbedrijf van Booking.com in februari een boete van 490 miljoen euro geven voor misbruik van zijn grote dominantie in de markt. De toezichthouder deed toen al langer onderzoek naar het bedrijf omdat die oneerlijke praktijken richting sommige hotels en reisorganisaties in het land vermoedde. De boete was toen nog niet uitgedeeld en Booking.com kondigde aan zich tegen de straf te verzetten.

Reactie Booking.com

Het concern is teleurgesteld in het vonnis en gaat de volledige inhoud nog analyseren, aldus een woordvoerder van Booking.com.

Meer uit Financieel

Wall Street enthousiast over verkopen sandalenmaker Birkenstock

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.

29 minuten geleden
Opsteker voor Trump in juridische strijd over importheffingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".

51 minuten geleden
Bijna drie jaar durende Tesla-staking komt ten einde in Zweden

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.

52 minuten geleden
Moroccanoil niet langer hoofdsponsor van Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.

2 uur geleden
Porsche wil stoppen met elektrische Taycan, zegt WirtschaftsWoche

STUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.

2 uur geleden
Microsoft beperkt CO2-compensatie om meer geld in AI te steken

REDMOND (ANP) - Microsoft beknibbelt flink op investeringen in CO2-compensatie, omdat het techbedrijf meer geld pompt in kunstmatige intelligentie. Uit berekeningen van het aan persbureau Bloomberg gelieerde onderzoeksbureau BNEF blijkt dat het bedrijf tot halverwege juli 8,55 miljoen ton aan zogenoemde koolstofkredieten heeft gekocht. Dat is zo'n 80 procent minder dan in dezelfde periode in 2025.

2 uur geleden
Opluchting bij beleggers zorgt voor koerssprong Adyen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen was donderdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het bedrijf meer dan 16 procent hoger, nadat Adyen over het tweede kwartaal een sterkere omzetgroei had gerapporteerd dan alom verwacht. Ook schroefde de onderneming haar omzetprognose voor het hele jaar op.

4 uur geleden