Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Booking.com mocht geen prijsbeperkingen opleggen, oordeelt EU-hof

Booking.com mocht geen prijsbeperkingen opleggen, oordeelt EU-hof

LUXEMBURG (ANP) - De hoogste Europese rechtbank is kritisch over de prijsregels die Booking.com had opgelegd aan hoteleigenaren. Zij mochten eerder geen lagere tarieven aanbieden op hun eigen website of een andere boekingssite dan op Booking.com. Maar het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft nu bepaald dat Booking.com dit niet mocht doen volgens EU-wetgeving.

Het Hof keek naar de zaak na vragen van de rechtbank in Amsterdam of Booking.com de prijsregels volgens Europese wetten mocht opleggen aan hoteleigenaren. Het boekingsplatform vond dat dit mocht, maar van het Hof mag Booking.com deze "aanvullende beperkingen" niet opleggen volgens het mededingingsrecht. De regels zijn volgens de Europese rechter namelijk niet "objectief noodzakelijk" voor het uitvoeren van de hoofdactiviteiten van de boekingssite of staan niet in verhouding tot het doel dat Booking.com ermee wilde bereiken.

Volgens een woordvoerder van Booking.com zijn de prijsregels vanaf 1 juli dit jaar geschrapt in Nederland en andere EU-landen, onder druk van Europese wetgeving. Dit betekent dat hoteleigenaren nu wel een lagere prijs mogen aanbieden via hun website of een ander boekingsplatform dan Booking.com.

Spaans onderzoek

Verder meldt het Hof dat prijsregels over het algemeen kunnen leiden tot minder concurrentie en mogelijk kleine platforms en nieuwkomers verdringen. Het Hof benadrukt dat platforms zoals Booking.com op zichzelf geen negatief effect hebben op de concurrentie. Met dit soort platforms hebben consumenten makkelijk toegang tot veel accommodaties en kunnen zij die snel met elkaar vergelijken. De aanbieders zijn door de platforms ook beter vindbaar, redeneert het Hof.

De Spaanse concurrentiewaakhond CNMC wilde het moederbedrijf van Booking.com in februari een boete van 490 miljoen euro geven voor misbruik van zijn grote dominantie in de markt. De toezichthouder deed toen al langer onderzoek naar het bedrijf omdat die oneerlijke praktijken richting sommige hotels en reisorganisaties in het land vermoedde. De boete was toen nog niet uitgedeeld en Booking.com kondigde aan zich tegen de straf te verzetten.

Reactie Booking.com

Het concern is teleurgesteld in het vonnis en gaat de volledige inhoud nog analyseren, aldus een woordvoerder van Booking.com.

Meer uit Financieel

Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

14 minuten geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

25 minuten geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

56 minuten geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

2 uur geleden
Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

12 uur geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

14 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

18 uur geleden