Booking.com krijgt torenhoge boete van Spaanse waakhond
MADRID (ANP) - Booking.com heeft van de Spaanse concurrentiewaakhond een boete van 413 miljoen euro gekregen, werd dinsdag bekend. Eerder dit jaar kondigde toezichthouder CNMC al aan dat er een boete van honderden miljoenen aan zat te komen voor misbruik van zijn grote dominantie in de markt.
De Spaanse toezichthouder deed al langer onderzoek naar Booking.com omdat er een vermoeden was van oneerlijke praktijken richting sommige hotels en reisorganisaties in het land. CNMC concludeert dat de boekingssite gedurende de afgelopen vijf jaar misbruik maakte van zijn dominante positie. "Deze praktijken hebben invloed gehad op hotels in Spanje en andere onlinereisbureaus die concurreren met het platform", stelt de toezichthouder in een verklaring. Volgens een woordvoerster gaat het om de grootste boete ooit die is opgelegd door CNMC.
Booking.com zei eerder zich tegen de straf te gaan verzetten. "We zijn van plan om in beroep te gaan tegen deze ongekende beslissing in Spanje, als deze definitief wordt", zei een woordvoerder in februari.
Boete in Hongarije
Volgens de Spaanse waakhond ligt het marktaandeel van Booking.com in Spanje, na Frankrijk het meest bezochte land ter wereld, tussen de 70 procent en 90 procent. In Europa heeft het platform een marktaandeel van meer dan 60 procent.
Brussel zei eerder dat strengere regelgeving voor Booking.com zou betekenen dat vakantiegangers "meer keuze zouden krijgen" en hotels "meer zakelijke mogelijkheden zouden hebben". De mededingingsautoriteit in Hongarije legde Booking.com eerder deze maand een tweede boete op voor het niet stoppen van zijn "oneerlijke" bedrijfspraktijken, waaronder het uitoefenen van psychische druk op klanten. In 2020 kreeg het bedrijf een boete van 2,5 miljard forint (6,5 miljoen euro) opgelegd door de Hongaarse mededingingsautoriteit voor agressieve verkoopmethoden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
41 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
5 uur geleden