Booking.com krijgt torenhoge boete van Spaanse waakhond
MADRID (ANP) - Booking.com heeft van de Spaanse concurrentiewaakhond een boete van 413 miljoen euro gekregen, werd dinsdag bekend. Eerder dit jaar kondigde toezichthouder CNMC al aan dat er een boete van honderden miljoenen aan zat te komen voor misbruik van zijn grote dominantie in de markt.
De Spaanse toezichthouder deed al langer onderzoek naar Booking.com omdat er een vermoeden was van oneerlijke praktijken richting sommige hotels en reisorganisaties in het land. CNMC concludeert dat de boekingssite gedurende de afgelopen vijf jaar misbruik maakte van zijn dominante positie. "Deze praktijken hebben invloed gehad op hotels in Spanje en andere onlinereisbureaus die concurreren met het platform", stelt de toezichthouder in een verklaring. Volgens een woordvoerster gaat het om de grootste boete ooit die is opgelegd door CNMC.
Booking.com zei eerder zich tegen de straf te gaan verzetten. "We zijn van plan om in beroep te gaan tegen deze ongekende beslissing in Spanje, als deze definitief wordt", zei een woordvoerder in februari.
Boete in Hongarije
Volgens de Spaanse waakhond ligt het marktaandeel van Booking.com in Spanje, na Frankrijk het meest bezochte land ter wereld, tussen de 70 procent en 90 procent. In Europa heeft het platform een marktaandeel van meer dan 60 procent.
Brussel zei eerder dat strengere regelgeving voor Booking.com zou betekenen dat vakantiegangers "meer keuze zouden krijgen" en hotels "meer zakelijke mogelijkheden zouden hebben". De mededingingsautoriteit in Hongarije legde Booking.com eerder deze maand een tweede boete op voor het niet stoppen van zijn "oneerlijke" bedrijfspraktijken, waaronder het uitoefenen van psychische druk op klanten. In 2020 kreeg het bedrijf een boete van 2,5 miljard forint (6,5 miljoen euro) opgelegd door de Hongaarse mededingingsautoriteit voor agressieve verkoopmethoden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
14 uur geleden