Booking.com krijgt torenhoge boete van Spaanse waakhond
MADRID (ANP) - Booking.com heeft van de Spaanse concurrentiewaakhond een boete van 413 miljoen euro gekregen, werd dinsdag bekend. Eerder dit jaar kondigde toezichthouder CNMC al aan dat er een boete van honderden miljoenen aan zat te komen voor misbruik van zijn grote dominantie in de markt.
De Spaanse toezichthouder deed al langer onderzoek naar Booking.com omdat er een vermoeden was van oneerlijke praktijken richting sommige hotels en reisorganisaties in het land. CNMC concludeert dat de boekingssite gedurende de afgelopen vijf jaar misbruik maakte van zijn dominante positie. "Deze praktijken hebben invloed gehad op hotels in Spanje en andere onlinereisbureaus die concurreren met het platform", stelt de toezichthouder in een verklaring. Volgens een woordvoerster gaat het om de grootste boete ooit die is opgelegd door CNMC.
Booking.com zei eerder zich tegen de straf te gaan verzetten. "We zijn van plan om in beroep te gaan tegen deze ongekende beslissing in Spanje, als deze definitief wordt", zei een woordvoerder in februari.
Boete in Hongarije
Volgens de Spaanse waakhond ligt het marktaandeel van Booking.com in Spanje, na Frankrijk het meest bezochte land ter wereld, tussen de 70 procent en 90 procent. In Europa heeft het platform een marktaandeel van meer dan 60 procent.
Brussel zei eerder dat strengere regelgeving voor Booking.com zou betekenen dat vakantiegangers "meer keuze zouden krijgen" en hotels "meer zakelijke mogelijkheden zouden hebben". De mededingingsautoriteit in Hongarije legde Booking.com eerder deze maand een tweede boete op voor het niet stoppen van zijn "oneerlijke" bedrijfspraktijken, waaronder het uitoefenen van psychische druk op klanten. In 2020 kreeg het bedrijf een boete van 2,5 miljard forint (6,5 miljoen euro) opgelegd door de Hongaarse mededingingsautoriteit voor agressieve verkoopmethoden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.
14 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Nieuwbouwappartementen zijn in trek bij huizenkopers van 55 jaar en ouder. Als zij verhuisplannen hebben, willen ze vaker een nieuwbouwhuis dan andere leeftijdsgroepen en zijn ze vaker bereid verder weg te gaan dan jongere kopers. "Senioren zijn dus niet zo honkvast als gedacht wordt", concluderen onderzoekers van het Kadaster.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in 2025 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld vorig jaar verder toe.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
12 uur geleden