Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Booking.com krijgt torenhoge boete van Spaanse waakhond

Booking.com krijgt torenhoge boete van Spaanse waakhond

MADRID (ANP) - Booking.com heeft van de Spaanse concurrentiewaakhond een boete van 413 miljoen euro gekregen, werd dinsdag bekend. Eerder dit jaar kondigde toezichthouder CNMC al aan dat er een boete van honderden miljoenen aan zat te komen voor misbruik van zijn grote dominantie in de markt.

De Spaanse toezichthouder deed al langer onderzoek naar Booking.com omdat er een vermoeden was van oneerlijke praktijken richting sommige hotels en reisorganisaties in het land. CNMC concludeert dat de boekingssite gedurende de afgelopen vijf jaar misbruik maakte van zijn dominante positie. "Deze praktijken hebben invloed gehad op hotels in Spanje en andere onlinereisbureaus die concurreren met het platform", stelt de toezichthouder in een verklaring. Volgens een woordvoerster gaat het om de grootste boete ooit die is opgelegd door CNMC.

Booking.com zei eerder zich tegen de straf te gaan verzetten. "We zijn van plan om in beroep te gaan tegen deze ongekende beslissing in Spanje, als deze definitief wordt", zei een woordvoerder in februari.

Boete in Hongarije

Volgens de Spaanse waakhond ligt het marktaandeel van Booking.com in Spanje, na Frankrijk het meest bezochte land ter wereld, tussen de 70 procent en 90 procent. In Europa heeft het platform een marktaandeel van meer dan 60 procent.

Brussel zei eerder dat strengere regelgeving voor Booking.com zou betekenen dat vakantiegangers "meer keuze zouden krijgen" en hotels "meer zakelijke mogelijkheden zouden hebben". De mededingingsautoriteit in Hongarije legde Booking.com eerder deze maand een tweede boete op voor het niet stoppen van zijn "oneerlijke" bedrijfspraktijken, waaronder het uitoefenen van psychische druk op klanten. In 2020 kreeg het bedrijf een boete van 2,5 miljard forint (6,5 miljoen euro) opgelegd door de Hongaarse mededingingsautoriteit voor agressieve verkoopmethoden.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

6 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

6 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

9 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

10 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

10 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

11 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden