Booking.com krijgt miljoenenboete in Rusland
MOSKOU (ANP/AFP) - Hotelboekingssite Booking.com heeft een boete van omgerekend bijna 15 miljoen euro gekregen van de Russische mededingingsautoriteiten. Het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in Nederland heeft, krijgt de straf wegens "misbruik van zijn dominante positie" op de Russische markt voor het online boeken van accommodaties.
De toezichthouder kwam tot deze beslissing na een klacht van een maatschappelijke organisatie in Rusland. Booking.com werd ervan beschuldigd hotels en jeugdherbergen te verplichten dat ze niet elders lagere prijzen konden hanteren dan op het bekende boekingsplatform. Daarmee zou het bedrijf de concurrentiemogelijkheden hebben beperkt en de belangen van de hotels hebben geschaad.
Eind vorig jaar kreeg Booking.com van Russische autoriteiten al te horen dat het zijn beleid op dit vlak moest aanpassen. Maar daar gaf het bedrijf geen gehoor aan. Zelf zegt Booking.com teleurgesteld te zijn in het boetebesluit en in beroep te gaan. Volgens de onderneming zou het eigen beleid juist eerlijk zijn.
Dergelijke clausules in de contracten met hotels staan in meerdere landen ter discussie. Eerder dit jaar bepaalde het Duitse hooggerechtshof al dat hotels in Duitsland die gebruikmaken van Booking.com, op hun eigen website kamers tegen goedkopere prijzen mogen aanbieden. De Duitse waakhond Bundeskartellamt was blij met die uitspraak en benadrukte dat de clausules voor beste prijzen "concurrentie tussen platformen in de weg kunnen staan". Volgens de toezichthouder kunnen ze hoteliers benadelen en tot hogere prijzen leiden voor consumenten.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft in het eerste kwartaal van 2026 recordresultaten behaald. Vooral de chipdivisie van het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern liet een forse groei zien door de aanhoudende grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht 2,4 miljard dollar meer kwijt te zijn aan brandstof dan vorig jaar, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Tegelijkertijd wist het luchtvaartconcern in het eerste kwartaal zijn resultaat te verbeteren. De grote klap van de duurdere kerosine moet nog komen, waarschuwt de Frans-Nederlandse combinatie.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace dreigt met een rechtszaak in Nederland tegen JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld. De organisatie wil uitbreidingsplannen in Nigeria blokkeren.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR onderzoekt de verkoop van Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli. De Amerikanen mikken op een deal voor het voormalige Unilever-onderdeel ter waarde van maximaal 10 miljard dollar (8,5 miljard euro), meldt Financial Times op basis van betrokkenen bij de zaak.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
1 uur geleden