Booking.com betaalt 94 miljoen bij schikking belastingzaak Italië
GENUA (ANP/RTR) - Vakantieverhuursite Booking.com betaalt 94 miljoen euro om een belastingzaak in Italië te schikken. De Italiaanse financiële autoriteiten waren in 2018 een onderzoek begonnen naar het van oorsprong Nederlandse bedrijf op verdenking van belastingontduiking.
De Guardia di Finanza, de Italiaanse tegenhanger van de FIOD, stelde dat Booking bij de verhuur van vakantiewoningen tussen 2013 en 2019 153 miljoen euro aan btw zou hebben ontdoken. Het onderzoek begon in 2018 naar aanleiding van een reeks belastingaanslagen op bed and breakfast-locaties, met name in de buurt van de havenstad Genua.
In juni 2021 werden de beschuldigingen openbaar gemaakt. De Guardia di Finanza stelde dat Booking de belastingen had moeten inhouden bij de verhuur van woningen door particulieren. Die hebben vaak zelf geen btw-nummer. Booking stelde op zijn beurt dat het de verantwoordelijkheid van de verhuurders is en dat het bedrijf alleen als bemiddelaar optreedt.
Europese onderzoeksopdracht
Vanwege de zaak werden vorig jaar twee voormalige financiële topmannen van Booking.com, onderdeel van het Amerikaanse Booking Holdings, ondervraagd. De Italiaanse autoriteiten werkten daarbij samen met het Nederlandse Openbaar Ministerie via een zogeheten Europese onderzoeksopdracht.
Een woordvoerder van Booking.com zegt dat het bedrijf er naar streeft om de wetten na te leven in alle landen waar het actief is. "Dit houdt ook in dat we alle belastingen betalen die op ons van toepassing zijn. Terwijl we volhouden dat we altijd in overeenstemming zijn geweest met de toepasselijke Italiaanse btw-wetgeving, kunnen we bevestigen dat we tot een minnelijke, wederzijdse overeenkomst zijn gekomen. We zijn blij dat we deze oplossing hebben bereikt door middel van een schikking."
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.
5 uur geleden