
Booking.com betaalt 94 miljoen bij schikking belastingzaak Italië
GENUA (ANP/RTR) - Vakantieverhuursite Booking.com betaalt 94 miljoen euro om een belastingzaak in Italië te schikken. De Italiaanse financiële autoriteiten waren in 2018 een onderzoek begonnen naar het van oorsprong Nederlandse bedrijf op verdenking van belastingontduiking.
De Guardia di Finanza, de Italiaanse tegenhanger van de FIOD, stelde dat Booking bij de verhuur van vakantiewoningen tussen 2013 en 2019 153 miljoen euro aan btw zou hebben ontdoken. Het onderzoek begon in 2018 naar aanleiding van een reeks belastingaanslagen op bed and breakfast-locaties, met name in de buurt van de havenstad Genua.
In juni 2021 werden de beschuldigingen openbaar gemaakt. De Guardia di Finanza stelde dat Booking de belastingen had moeten inhouden bij de verhuur van woningen door particulieren. Die hebben vaak zelf geen btw-nummer. Booking stelde op zijn beurt dat het de verantwoordelijkheid van de verhuurders is en dat het bedrijf alleen als bemiddelaar optreedt.
Europese onderzoeksopdracht
Vanwege de zaak werden vorig jaar twee voormalige financiële topmannen van Booking.com, onderdeel van het Amerikaanse Booking Holdings, ondervraagd. De Italiaanse autoriteiten werkten daarbij samen met het Nederlandse Openbaar Ministerie via een zogeheten Europese onderzoeksopdracht.
Een woordvoerder van Booking.com zegt dat het bedrijf er naar streeft om de wetten na te leven in alle landen waar het actief is. "Dit houdt ook in dat we alle belastingen betalen die op ons van toepassing zijn. Terwijl we volhouden dat we altijd in overeenstemming zijn geweest met de toepasselijke Italiaanse btw-wetgeving, kunnen we bevestigen dat we tot een minnelijke, wederzijdse overeenkomst zijn gekomen. We zijn blij dat we deze oplossing hebben bereikt door middel van een schikking."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft met een nipte meerderheid gestemd om Trump-adviseur Stephan Miran te benoemen als bestuurslid van de Federal Reserve. De stemming in de door Republikeinen gecontroleerde Senaat eindigde in 48-47.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geëindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.
13 uur geledenDELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.
13 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag gezegd.
14 uur geleden