Booking: vakantiegeld 3 op de 10 Nederlanders gaat naar iets anders
AMSTERDAM (ANP) - Bijna drie op de tien Nederlanders geven hun vakantiegeld uit aan iets anders dan de vakantie, meldt marktonderzoeker Improof Research. Die ondervroeg ruim duizend mensen over hun vakantieplannen en -budget in opdracht van boekingsite Booking.com. De mensen die niet al hun vakantiegeld aan vakanties uitgeven, gebruiken het extraatje liever voor het aflossen van schulden, grote aankopen of een extra buffer tegen de hoge inflatie.
Veel werknemers krijgen in mei hun vakantiegeld, dat minimaal 8 procent van het brutoloon van het voorgaande jaar moet bedragen. In het onderzoek gaf de helft van de deelnemers aan dit bedrag helemaal aan een of meerdere vakanties uit te geven. Voor ruim één op de tien mensen is dat geld noodzakelijk om de vakantie te kunnen betalen.
Daar staat tegenover dat 7 procent van de deelnemers aan het onderzoek helemaal niets van het vakantiegeld aan vakanties besteedt. Daarnaast geeft 22 procent aan dat het vakantiegeld voor een deel opgaat aan andere uitgaven. Ruim een op de vijf deelnemers had geen idee waarvoor het vakantiegeld wordt gebruikt.
Scherpere keuzes
Een aanzienlijk deel van de deelnemers (44 procent) vindt het een recht om zeker een keer per jaar goed op vakantie te kunnen gaan, maar de gestegen kosten voor bijvoorbeeld boodschappen maken het wel lastiger om te sparen voor zo'n trip. Reisorganisaties als Tui, Corendon en Sunweb lieten eerder al weten dat mensen nog wel op vakantie gaan ondanks de hoge inflatie, maar wel scherpere keuzes maken rond de kosten. Zo kiezen ze vaker voor een all-inclusive-uitje, minder luxe hotels of proberen ze een goede lastminutedeal te sluiten.
In het onderzoek voor Booking.com komt naar voren dat 27 procent van de Nederlanders goedkoper op vakantie gaat vanwege een krappere financiële situatie. Iets minder dan een vijfde van de respondenten zegt te bezuinigen op andere grote uitgaven om op vakantie te kunnen gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
6 uur geleden