Bonus voor werknemers Ahold Delhaize
HAARLEM (ANP) - Werknemers van supermarktconcern Ahold Delhaize worden beloond voor hun inzet tijdens de coronapandemie en kunnen rekenen op een flinke bonus. Dat zegt topman Frans Muller in een gesprek met De Financiële Telegraaf.
"Onze werknemers hebben wereldwijd een uitzonderlijke prestatie geleverd. Zij hebben onder meer de voedselvoorziening veiliggesteld, de winkels goed bevoorraad en gezorgd voor een veilige omgeving. De bonus zal per markt verschillen. Zo geven we extra vakantiedagen en in de Verenigde Staten bijvoorbeeld twee weken ziekteverlof. De werknemers in Nederland met een contract krijgen een winstdeling en dat zijn stevige bedragen", aldus Muller.
Het supermarktconcern heeft een uitstekend tweede kwartaal achter de rug en profiteert van de groei in Europa en de Verenigde Staten. Het heeft de verwachtingen voor de rest van het jaar verhoogd. De nettowinst liep op tot 693 miljoen euro, tegen 334 miljoen in dezelfde periode vorig jaar.
Het supermarktconcern heeft dit jaar wereldwijd al 65.000 nieuwe werknemers aangenomen om de winkels draaiende te houden. "Op de Europese markt is het nu redelijk gestabiliseerd qua corona, maar dat geldt niet voor de VS. Aangezien het ziekteverzuim daar hoger ligt, zullen we meer mensen moeten aannemen."
Muller benadrukt dat het bedrijf blijft investeren in anticoronamaatregelen. "We blijven zeer alert en gaan verder investeren in veiligheid, ook in Nederland. De totale uitgaven aan coronakosten zullen dit jaar uitkomen op 600 miljoen euro. En dan gaat het onder meer om beveiliging, schermen in de winkels, hygiëneproducten en beschermende kleding."
Meer uit Financieel
SZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in Frankrijk zwakt dit jaar af doordat huishoudens worden geraakt door de hoge olieprijzen, verwacht het Franse statistiekbureau Insee. Naar verwachting groeit het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 met slechts 0,7 procent, na een groei van 0,9 procent in 2025.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse financiële toezichthouder heeft de leden van de raad van bestuur van Berenberg Bank geschorst. Twee externe bestuurders zijn aangesteld om de in Hamburg gevestigde bank te leiden. Dat gebeurde nadat accountants mogelijke overtredingen van de regels voor goed bestuur hadden vastgesteld.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut AbbVie is dicht bij een overname van branchegenoot Apogee Therapeutics ter waarde van bijna 11 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Mogelijk wordt de overname maandag al bekendgemaakt. Het zou dan de tweede miljardendeal in de farmaciesector in korte tijd worden.
15 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Duitsland wil de economische banden met Turkije verder versterken, waaronder op het gebied van energie door bijvoorbeeld meer samenwerking rond duurzame energiebronnen. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche vrijdag bij een bezoek aan de Turkse hoofdstad Ankara. Daar sprak ze onder meer met de Turkse handelsminister Ömer Bolat.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een onderzoek geopend naar Duitsland dat kan leiden tot nieuwe importheffingen. De Duitse regering werkt aan hervorming van het zorgverzekeringsstelsel om kosten te besparen, onder andere door de vergoedingen voor medicijnfabrikanten te verlagen. Volgens de regering-Trump komt dat neer op onderbetaling en moet een onderzoek uitwijzen of dit oneerlijk uitpakt voor Amerikaanse bedrijven.
17 uur geleden