Bonus van 100 miljoen euro lonkt voor Ryanair-topman, schrijft FT
SWORDS (ANP/BLOOMBERG) - Als de aandelenkoers van luchtvaartmaatschappij Ryanair blijft stijgen, dan kan topman Michael O'Leary een bonus van maar liefst 100 miljoen euro in de wacht slepen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van een bonusplan uit 2019 voor de inmiddels 62-jarige Ier.
De bonus is volgens FT een feit als de aandelen van Ryanair gedurende 28 opeenvolgende dagen een koers van 21 euro aanhouden. De aandelen van de Ierse luchtvaartmaatschappij zijn het afgelopen jaar al ruim 50 procent in waarde gestegen, maar hebben die grens nog niet bereikt. De uitbetaling aan O'Leary zou volgen in de vorm van opties om 10 miljoen aandelen te kopen tegen 11,12 euro per stuk.
Analisten verwachten dat de aandelen van Ryanair zullen blijven stijgen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een analyse. Gemiddeld met een koersdoel van 24,10 euro voor de komende twaalf maanden.
Een andere manier waarop O'Leary zijn bonus kan veiligstellen, is als Ryanair een jaarwinst van 2,2 miljard euro boekt, na aftrek van belastingen. In november meldde de luchtvaartmaatschappij nog uit te gaan van een winst tussen de 1,85 miljard euro en de 2,05 miljard euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.
17 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
19 uur geleden