Bontenbal wil dat ministers geen campagne voeren in rompkabinet
DEN HAAG (ANP) - Henri Bontenbal is bereid om zich constructief op te stellen, zodat het rompkabinet ook na de breuk met NSC kan blijven functioneren. Maar de CDA-leider vindt dat ministers en staatssecretarissen zich dan weinig moeten mengen in de campagne. Hij roept demissionair premier Dick Schoof en de overgebleven coalitiepartijen VVD en BBB op om hierop te letten.
Het lijkt Bontenbal de "minst slechte" optie dat de vrijgekomen posten van de opgestapte ministers en staatssecretarissen van NSC worden opgevuld door VVD en BBB. De overgebleven coalitie heeft lang geen meerderheid in de Kamer en heeft daarom de steun van oppositiepartijen nodig, totdat na de verkiezingen een nieuw kabinet aantreedt.
De CDA-leider vindt het dan niet gepast dat bewindslieden die positie gebruiken om zich te profileren in aanloop naar de campagne. Hij roept VVD en BBB op om aan "fair play" te doen. "Want ik geef door achter deze optie te staan ook mijn vertrouwen, zolang dat niet beschaamd wordt."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 blijft de PVV zoals verwacht voor na het tellen van de briefstemmen die vanuit het buitenland zijn binnengekomen. De partij van Rob Jetten kreeg aanzienlijk meer briefstemmen dan die van Geert Wilders, zo laten de voorlopige uitslagen zien: 18,47 tegen 8,57 procent. Daarmee is het verschil tussen de twee nog iets groter geworden. GroenLinks-PvdA kreeg net als in 2023 de meeste stemmen van Nederlanders in het buitenland: 28,9 procent.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dat bij de verkiezingen in Rotterdam D66 ruim 2000 stemmen meer en de PVV dik 2000 stemmen minder hebben gekregen dan eerder gemeld, komt doordat de voorlopige uitslag is gemaakt op basis van een berekening. Dat laat de gemeente weten nu de definitieve uitslag bekend is.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees wordt waarschijnlijk de verkenner voor D66. Een ingewijde bevestigt berichtgeving van RTL Nieuws dat de topman van de NS en voormalig D66-minister "in beeld is" voor de klus. Dinsdag wordt een verkenner voorgedragen na een overleg tussen de fractievoorzitters en voorzitter Martin Bosma van de Tweede Kamer.
14 uur geleden