Bontenbal over vakministers: uiteindelijk zijn er politieke keuzes
DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Henri Bontenbal van het CDA is verbaasd over uitspraken van Pieter Omtzigt (NSC) op zondag over het premierschap. Omtzigt zei premier te willen worden als hij leiding geeft aan een kabinet dat bestaat uit deskundigen op hun eigen gebied, vakministers. "Ik weet niet hoe dat moet werken", aldus Bontenbal maandag bij tv-programma Goedemorgen Nederland.
"Ik ben wel verbaasd hoe deze campagne loopt, begin het zelf ook een beetje kwijt te raken met al die voorstellen", aldus de CDA-voorman. Inhoudelijk zet hij zijn vraagtekens. "Wat is een zakenkabinet? Wat zijn vakministers? Als een je een econoom minister van Financiën maakt, is dat dan een goede minister?"
Bontenbal is voorstander van vakinhoudelijke ministers, "maar uiteindelijk worden er politieke keuzes gemaakt. Je hebt schaarste aan geld, geef je dat aan onderwerp a of onderwerp b uit." Iemand kan misschien vijf keer zijn gepromoveerd, aldus Bontenbal, "maar uiteindelijk maak je politieke keuzes en die moet je ook aan de Kamer verdedigen. Een minister is niet een topambtenaar. Dus ik weet niet hoe dat moet werken. En wat een zakenkabinet is, dat is met nog steeds niet helder."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het uitvoeren van de coronavaccinaties was geen plan B voorbereid, toen bleek dat de prikken niet door de huisarts gezet konden worden. Dat zei Jaap van Delden, tijdens een deel van de pandemie programmadirecteur vaccinatie voor het RIVM, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
2 dagen geleden