
Bontenbal over vakministers: uiteindelijk zijn er politieke keuzes
DEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Henri Bontenbal van het CDA is verbaasd over uitspraken van Pieter Omtzigt (NSC) op zondag over het premierschap. Omtzigt zei premier te willen worden als hij leiding geeft aan een kabinet dat bestaat uit deskundigen op hun eigen gebied, vakministers. "Ik weet niet hoe dat moet werken", aldus Bontenbal maandag bij tv-programma Goedemorgen Nederland.
"Ik ben wel verbaasd hoe deze campagne loopt, begin het zelf ook een beetje kwijt te raken met al die voorstellen", aldus de CDA-voorman. Inhoudelijk zet hij zijn vraagtekens. "Wat is een zakenkabinet? Wat zijn vakministers? Als een je een econoom minister van Financiƫn maakt, is dat dan een goede minister?"
Bontenbal is voorstander van vakinhoudelijke ministers, "maar uiteindelijk worden er politieke keuzes gemaakt. Je hebt schaarste aan geld, geef je dat aan onderwerp a of onderwerp b uit." Iemand kan misschien vijf keer zijn gepromoveerd, aldus Bontenbal, "maar uiteindelijk maak je politieke keuzes en die moet je ook aan de Kamer verdedigen. Een minister is niet een topambtenaar. Dus ik weet niet hoe dat moet werken. En wat een zakenkabinet is, dat is met nog steeds niet helder."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland moet opnieuw kijken naar stikstofmaatregelen die zijn voorgesteld door Mobilisation for the Environment (MOB) voor in en rondom Den Haag. Het College van Gedeputeerde Staten had dit verzoek afgewezen, maar de rechtbank in Den Haag oordeelde donderdag dat de afwijzing onvoldoende is gemotiveerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland houdt vlak voor de Tweede Kamerverkiezingen een spoeddebat over de mogelijke komst van windturbines in het Groene Hart. Elf leden van Provinciale Staten hebben verzocht om een extra vergadering, die komende maandagavond wordt gehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het idee van een extraparlementair kabinet heeft niet geholpen om het kabinet-Schoof te laten functioneren, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. In Trouw blikt ze terug: "Dat was een van de oorzaken dat het niet werkte."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker van Partij voor de Dieren Esther Ouwehand heeft een interview met De Twentsche Courant Tubantia op de Universiteit Twente in Enschede afgezegd. Zij zou daar vrijdag aanschuiven in een reeks waar veel lijsttrekkers langskomen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De maatregelen die Nederland tegen chipmaker Nexperia heeft genomen, gaan over "het wanbestuur van de CEO, en zijn geen maatregelen tegen China", zei demissionair premier Dick Schoof voor de EU-top in Brussel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat alleen samen met de VVD in een coalitie als er niet wordt bezuinigd op onderwijs, zegt partijleider Rob Jetten in RTL Nieuws. De VVD wil 1,5 miljard euro minder uitgeven aan onderwijs. Volgens het Centraal Planbureau (CPB) pakken de plannen van de VVD slecht uit voor leerlingen met een achterstand, mbo'ers en het "menselijk kapitaal" op de arbeidsmarkt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal "baalt" naar eigen zeggen van de uitspraken die hij deed in Nieuwsuur over homoseksuele leerlingen op reformatorische scholen. Te gast bij Nieuwsuur kreeg Bontenbal dinsdag een filmpje te zien van een oud-leerling van een reformatorische school die vertelde dat hij wel uit de kast mocht komen, maar dat eigenlijk niet in de praktijk mocht brengen.
20 uur geleden