
Bontenbal noemt relschoppers 'allereerst zelf verantwoordelijk'
ROTTERDAM (ANP) - De extreemrechtse relschoppers die afgelopen zaterdag huishielden in Den Haag en onder meer het partijkantoor van D66 bekogelden, zijn daar "allereerst zelf verantwoordelijk voor", vindt CDA-leider Henri Bontenbal. In tegenstelling tot andere politieke kopstukken legt hij de schuld niet bij rechtse politici. "Je kunt niet zeggen: dat komt door de woorden van een ander", aldus Bontenbal bij de presentatie van zijn boek in Rotterdam.
Bontenbal vindt wel dat alle politici zich zouden moeten afvragen welke rol zij hebben in het huidige politieke en maatschappelijke klimaat. "Er zitten spanningen in de samenleving", ziet hij. "Het broeit. En er zijn altijd mensen, gelukkig is dat maar een heel kleine groep, die uiting aan die spanningen geven door naar geweld te grijpen." Politici kunnen die spanningen met hun woorden versterken, aldus de CDA-voorman.
Politici kunnen die spanningen met hun woorden versterken, waarschuwt de CDA-voorman. "Het is niet moeilijk om een politicus te zijn die de onvrede verder aanwakkert."
Bontenbal is het met politiek leider Rob Jetten van D66 eens dat in Den Haag sprake was van "politiek geweld". Hij wijst erop dat de relschoppers die bij D66 de ruiten ingooiden, "natuurlijk bewust een politieke partij op de korrel nemen". Maar hij vindt het te makkelijk en "uit de heup" om daar andere partijleiders de schuld van te geven.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een aantal fracties heeft verontwaardigd gereageerd omdat woonminister Mona Keijzer maandag niet is verschenen bij een debat over dakloosheid. "Dat vind ik behoorlijk stuitend en eigenlijk ook onacceptabel", zei GroenLinks-PvdA'er Habtamu de Hoop. ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis sloot zich daarbij aan. "Dakloosheid is primair een volkshuisvestingsprobleem."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rellen in Den Haag van zaterdag kwamen volgens D66-leider Rob Jetten niet door voetbalhooligans, maar waren een uiting van politiek geweld. Beweringen dat hooligans een verder onschuldige demonstratie kaapten, wijst hij van de hand: "ze riepen niet 'hup ADO' of 'hup FC Utrecht', maar ze scandeerden leuzen over het opeisen van Nederland", zegt hij in het programma Buitenhof.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) vindt het "niet zo slim" dat het CDA openstaat voor het aangaan van eurobonds. Daarmee zou Nederland bijvoorbeeld garant kunnen staan voor de schulden van andere landen, zoals Frankrijk. De minister vindt dit "een draai" van de christendemocraten die hij niet toejuicht, zegt hij in het programma WNL op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De vernieling aan het landelijk partijbureau van D66 "past in een bredere trend van intimidatie en geweld die onacceptabel zijn binnen onze democratie". Dat zei D66-leider Rob Jetten die naar het kantoor in Den Haag was gekomen. De ramen van het gebouw waren ingegooid nadat zaterdag een demonstratie tegen immigratie uit de hand was gelopen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) is optimistisch over de toekomst van Europa, maar er moet veel meer en intensiever worden samengewerkt dan nu. Dat zei hij tegen het ANP na afloop van een vergadering met EU-ministers van Financiën. "We hebben een ongelooflijk potentieel, we zijn een grote markt en we staan samen sterk." Wel is urgentie geboden, benadrukt Heinen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten haalt uit naar de demonstranten in Den Haag die zaterdag ramen van het partijkantoor van D66 hebben ingegooid. "Tuig. Je blijft van politieke partijen af. Als je denkt dat je ons kan intimideren, dikke vette pech. Wij laten ons mooie land nooit afpakken door extremistische relschoppers", reageert Jetten op X.
1 dag geledenKESTEREN (ANP) - De orthodox-christelijke SGP hoopt bij de verkiezingen een vierde zetel te halen, zei partijleider Chris Stoffer tijdens het verkiezingscongres van de partij zaterdag in Kesteren. Dat is "absoluut mogelijk", zei hij tegen ruim honderd op een uitzondering na mannelijke partijgenoten.
2 dagen geleden