Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bontenbal: integratie moet van twee kanten komen

Bontenbal: integratie moet van twee kanten komen

DEN HAAG (ANP) - Het antisemitisch geweld vorige week in Amsterdam duidt op een "integratiecrisis", vindt CDA-leider Henri Bontenbal, maar die is volgens hem niet alleen mensen met een migratieachtergrond aan te rekenen. "Integratie moet van twee kanten komen", zei hij tijdens een Kamerdebat over de kwestie.

"Integratie draait om wederkerigheid", zei Bontenbal. "Het betekent enerzijds dat de samenleving eisen stelt aan de nieuwkomer en anderzijds dat de samenleving ook moeite doet de nieuwkomer echt onderdeel van de gemeenschap te laten zijn." Hij denkt daarbij aan taallessen, het mogelijk maken om te werken en het tegengaan van discriminatie.

"Op beide punten zijn we de afgelopen decennia als samenleving te onverschillig geweest", vindt Bontenbal. "We hebben het te veel laten lopen."

Social media

Bontenbal benadrukte dat "het overgrote deel" van de mensen met een migratieachtergrond gewoon meedoet en bijdraagt aan de samenleving. Hij wil ervoor waken dat zij zich "weggezet voelen" door uitspraken van politici.

Tegelijkertijd zei ook Bontenbal er niet omheen te kunnen dat antisemitisme vaker voorkomt bij jongeren met "een migratie- en islamitische achtergrond". De "vergiftiging" van deze groep vindt vooral plaats via social media, vermoedt hij.

Overigens is over de precieze identiteit van de daders nog niets bekend, benadrukt burgemeester Femke Halsema in haar feitenrelaas over de gebeurtenissen van vorige week.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

10 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

10 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

12 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

14 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

14 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

15 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

16 uur geleden