Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bontenbal heeft kater van uitslag: had op minder slecht gehoopt

Bontenbal heeft kater van uitslag: had op minder slecht gehoopt

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft een kater overgehouden aan de slechte verkiezingsuitslag van zijn partij. "Ik had gehoopt dat het minder slecht zou zijn", geeft hij toe. Het CDA komt volgens de jongste prognose straks met vijf zetels in de Tweede Kamer, dat zijn er nu nog vijftien.

De nederlaag kwam niet als een verrassing, maar doet daarom niet minder pijn, zegt Bontenbal. Bij elke verloren zetel hoort voor hem ook de naam van een collega die niet meer in de Kamer komt. Er is dan ook geen taart bij het CDA, maar wel "goede moed", zegt Bontenbal. Hij ziet "een partij die zin heeft om door te gaan".

Voor een analyse van de monsterzege van de PVV vindt Bontenbal het nog te vroeg. "Ik moet eerst snappen waar die winst vandaan komt". Hij denkt aan een "complex van factoren", waaronder onvrede over het beleid van de kabinetten-Rutte, maar ook strategisch stemmen. Daar heeft ook het CDA last van gehad, denkt hij.

ChristenUnie

D66 wees direct naar de VVD, die de PVV groot zou hebben gemaakt door regeren met de partij van Geert Wilders niet langer uit te sluiten. Na enig aandringen zegt Bontenbal dat dit "natuurlijk ook wel even door mijn hoofd" is geschoten. "Welke strategische keuzes zijn daar gemaakt, hebben ze de PVV niet heel erg het zadel in geholpen? Maar het is wel eerst míjn taak om eerst naar mijn eigen partij te kijken."

Bontenbal herhaalt dat hij niet met de PVV in een coalitie zal stappen. Hij zei dat voor de verkiezingen al, en blijft daarbij. Hij noemt het desgevraagd "heel erg jammer" dat ook de ChristenUnie zetels verloren heeft. "Zij zijn op heel veel punten een bondgenoot van ons."

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

9 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

9 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

10 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

12 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

12 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

12 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

12 uur geleden