Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bontenbal geeft veeg aan rechts en links

Bontenbal geeft veeg aan rechts en links

DEN BOSCH (ANP) - Met een veeg naar rechts en links heeft de nieuwe CDA-lijsttrekker Henri Bontenbal op een partijcongres de verkiezingscampagne van zijn partij afgetrapt.

Hij haalde uit naar de VVD omdat die het kabinet liet vallen over migratie. Terwijl grip krijgen op migratie volgens Bontenbal juist "één van de grootste opgaven van deze tijd" is. "Waar was het verantwoordelijkheidsbesef" van de liberalen, vroeg hij.

Bontenbal herhaalde niets te zien in samenwerking met PVV of FVD die hij een politiek van egoïsme verwijt. "De gevolgen zijn niet te overzien als we anti-rechtstatelijke ideeën vrij spel geven. Het is de bijl aan de wortel van onze beschaving."

Gemeenschapszin

Maar de CDA-voorman hekelde ook de maakbaarheidsgedachte van links. De overheid kan volgens hem niet de oplossing van alle problemen zijn. Dat zal een samenleving scheppen "die voortdurend teleurgesteld zal zijn".

Het CDA kiest met Bontenbal positie in het midden. De christendemocraten leken de afgelopen jaren steeds meer opgeschoven te zijn naar de rechterkant van het politieke spectrum. Onder de nieuwe voorman gaat het over gemeenschapszin en normen en waarden.

Hij stak ook hand in eigen boezem. Zijn partij heeft de afgelopen jaren "te veel meebewogen en te weinig teruggeduwd". Er was meer oog voor de voor- dan de nadelen van globalisering, technologisering en individualisering, aldus Bontenbal.

Meer uit Politiek

Koning wijst op financiële grenzen: niet alles kan tegelijk

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil problemen oplossen en stilstand doorbreken, maar stuit daarbij wel op met name financiële grenzen. Dat heeft koning Willem-Alexander gezegd in de troonrede, de eerste sinds het aantreden van het kabinet-Jetten. "De eerlijke boodschap is: niet alles kan tegelijk", aldus het staatshoofd.

41 minuten geleden
Koning benadrukt: uitstel of afstel stikstofaanpak onverantwoord

DEN HAAG (ANP) - Uitstel of afstel van de stikstofaanpak is onverantwoord. Dat zegt de koning in de troonrede op Prinsjesdag.

44 minuten geleden
Koning: de politiek moet zich richten op problemen oplossen

DEN HAAG (ANP) - De politiek moet problemen oplossen en zich niet laten leiden door de ophef van de dag, zei koning Willem-Alexander dinsdagmiddag in de troonrede die hij voorlas namens het kabinet. Hij had het bijvoorbeeld over problemen op het gebied van stikstof, migratie en de toekomst van het sociale stelsel. "De parlementaire democratie is van en voor iedereen en moet dienstbaar zijn aan iedereen", aldus het staatshoofd.

48 minuten geleden
Jeugd geeft politiek weer onvoldoende in jaarlijks onderzoek

DEN HAAG (ANP) - Jongeren en kinderen geven voor het derde jaar op rij een onvoldoende aan de landelijke politiek in een onderzoek naar de mate waarin zij zich gehoord voelen. Dat meldt UNICEF, dat het onderzoek liet uitvoeren. Het rapportcijfer was dit jaar een 4,8. UNICEF noemt dat een "duidelijke waarschuwing".

2 uur geleden
Bertram: vermoedelijke sabotage op spoor 'bijzonder zorgelijk'

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) noemt het "bijzonder zorgelijk" dat de grote treinstoring in het noorden en midden van het land met opzet lijkt te zijn veroorzaakt. "Het is nu zaak dat dit heel goed onderzocht wordt", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Politici maken traditiegetrouw statements via Prinsjesdagoutfits

DEN HAAG (ANP) - Traditiegetrouw brengen politici op Prinsjesdag een boodschap over via hun outfits. Zo draagt minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, D66) een hoed en schouderstuk die een combinatie van wetenschap en kunst zijn.

8 uur geleden
Belgische en Luxemburgse buitenlandminister bij Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is dinsdag aanwezig in Den Haag op Prinsjesdag. Prévot is in de Koninklijke Schouwburg voor de Troonrede op uitnodiging van minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen.

8 uur geleden