Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bont steeds meer uit de mode, nog duizend fokkers over in Europa

Bont steeds meer uit de mode, nog duizend fokkers over in Europa

BRUSSEL (ANP) - Bont raakt steeds meer uit de mode. In Europa daalde het aantal bontfokkerijen sinds 2018 met 75 procent, tot ruim duizend, meldt de Belgische dierenrechtenorganisatie GAIA. Vorig jaar is het aantal dieren dat wereldwijd wordt gedood voor hun vacht met bijna 40 procent gedaald.

Zelfs in China, de grootste bontproducent ter wereld, is de bontproductie volgens GAIA sinds 2022 meer dan gehalveerd. In Nederland is het fokken van dieren voor bont al verboden. In sommige andere Europese landen zoals Finland, Polen en Denemarken mogen dieren nog wel gefokt worden voor hun vacht.

Maar ook Europese producenten zien hun activiteiten sterk teruglopen door veranderende wetgeving en een afnemende vraag. "De dalende vraag naar bont en de groeiende afkeer van de bevolking voor deze industrie tonen aan dat het hoog tijd is om definitief afscheid te nemen van deze wrede praktijk", zegt GAIA-directeur Ann De Greef.

In Nederland is de verkoop van bont niet verboden. De Nederlandse stichting Bont voor Dieren ijvert al jaren voor een verbod en probeert ook de verkoop van tweedehandsbont in Nederland aan banden te leggen. Tientallen kringloopwinkels hebben zich al bij het initiatief aangesloten.

Meer uit Financieel

Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

1 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

5 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

6 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

8 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden