Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bont steeds meer uit de mode, nog duizend fokkers over in Europa

Bont steeds meer uit de mode, nog duizend fokkers over in Europa

BRUSSEL (ANP) - Bont raakt steeds meer uit de mode. In Europa daalde het aantal bontfokkerijen sinds 2018 met 75 procent, tot ruim duizend, meldt de Belgische dierenrechtenorganisatie GAIA. Vorig jaar is het aantal dieren dat wereldwijd wordt gedood voor hun vacht met bijna 40 procent gedaald.

Zelfs in China, de grootste bontproducent ter wereld, is de bontproductie volgens GAIA sinds 2022 meer dan gehalveerd. In Nederland is het fokken van dieren voor bont al verboden. In sommige andere Europese landen zoals Finland, Polen en Denemarken mogen dieren nog wel gefokt worden voor hun vacht.

Maar ook Europese producenten zien hun activiteiten sterk teruglopen door veranderende wetgeving en een afnemende vraag. "De dalende vraag naar bont en de groeiende afkeer van de bevolking voor deze industrie tonen aan dat het hoog tijd is om definitief afscheid te nemen van deze wrede praktijk", zegt GAIA-directeur Ann De Greef.

In Nederland is de verkoop van bont niet verboden. De Nederlandse stichting Bont voor Dieren ijvert al jaren voor een verbod en probeert ook de verkoop van tweedehandsbont in Nederland aan banden te leggen. Tientallen kringloopwinkels hebben zich al bij het initiatief aangesloten.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

5 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

8 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

10 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

12 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

13 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

15 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 dag geleden