Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bonevacia naar finale 400 meter in Tokio

Bonevacia naar finale 400 meter in Tokio

TOKIO (ANP) - Liemarvin Bonevacia heeft voor een spectaculaire verrassing gezorgd door de olympische finale te halen van de 400 meter. De 32-jarige atleet van Curaçao liep in Tokio de race van zijn leven in de halve finales en kwam in zijn heat als derde over de finish. Met zijn tijd (44,62), een Nederlands record, behoorde hij tot de twee tijdsnelsten die zich naast de nummers 1 en 2 uit de drie heats plaatsten.

Jochem Dobber, zijn trainingsmaat op Papendal, redde het niet. Met 45,48 realiseerde hij de zeventiende tijd. De snelste tijd liep Kirani James uit Grenada. De olympisch kampioen van Londen 2012 kwam tot een tijd van 43,88. Ook de tweede tijd, van de Colombiaan Anthony José Zambrano, kwam uit de heat van Bonevacia.

Bonevacia wilde een jaar geleden bijna zijn spikes voorgoed opbergen na weer een waardeloze 400 meter. Hij was na brons op de EK outdoor van 2016 en het brons op de EK van 2017 gaan kwakkelen en kon zijn draai niet vinden. Hoofdcoach Charles van Commenée haalde hem over zich permanent op Papendal te vestigen. In de succesvolle trainingsgroep van de coaches Laurent Meuwly en Bram Peters hervond hij het plezier én de vorm.

Op de NK indoor in februari kreeg zijn herrijzenis al gestalte met een Nederlands record van 45,99. Daarna volgde nog meer succes bij de EK indoor. Bonevacia veroverde het brons in de finale van de 400 meter en greep met de mannenploeg het goud op de 4x400 meter.

Meer uit Sport

Van 't Wout en Velzeboer halen medailles op shorttrack Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud gewonnen op de 500 meter. Hij bleef de Canadees Maxime Laoun en de Turk Furkan Akar voor.

2 uur geleden
Verstappen begint als tweede aan GP in Austin, Antonelli op pole

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.

2 uur geleden
Titelverdediger Van Veen vroeg uitgeschakeld op EK darts

DORTMUND (ANP) - Titelverdediger Gian van Veen is al vroeg uitgeschakeld op het EK darts in Dortmund. In de achtste finales was de Engelsman Luke Woodhouse te sterk: 6-10. Vorig jaar pakte Van Veen op het EK zijn eerste hoofdprijs door de Engelsman Luke Humphries te verslaan in de finale.

7 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in laatste vrije training in Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kwam op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) tot een snelste ronde van 1.35,061. De Brit Lewis Hamilton was in zijn Ferrari een kleine twee tienden van een seconde sneller dan de 29-jarige Nederlander van Red Bull, die regelmatig zijn onvrede uitte over zijn auto.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Brussel tweede finale dit jaar

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zaterdag voor de tweede keer dit jaar de finale van een ATP-toernooi bereikt. In de halve finale van het European Open in Brussel was de Nederlander in drie sets te sterk voor de Argentijnse nummer 21 van de wereld Francisco Cerúndolo: 2-6 6-3 7-6 (4). In de finale staat Griekspoor zondag tegenover de winnaar van het duel tussen de Fransman Arthur Fils en de Duitser Jan-Lennard Struff.

11 uur geleden
Turnster Visser vijfde in WK-brugfinale, Nemour prolongeert titel

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.

12 uur geleden
Zevenvoudig olympisch turnkampioene Biles bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.

15 uur geleden