Bonevacia mist op duizendsten EK-brons op 400 meter
MÜNCHEN (ANP) - Liemarvin Bonevacia heeft bij de EK atletiek in München net naast de bronzen medaille gegrepen op de 400 meter. De 33-jarige atleet eindigde in de finale als vierde in 45,17 seconden. Die tijd kreeg ook Alex Haydock-Wilson achter zijn naam, maar de Brit was 8 duizendsten van een seconde sneller. De Brit Matthew Hudson-Smith prolongeerde zijn titel met een tijd van 44,53. De Zwitser Ricky Petrucciani liep naar het zilver in 45,03.
Bonevacia liep wel zijn beste 400 meter van dit seizoen, maar het was net niet genoeg voor een plak. In 2016 wist hij wel brons te veroveren op de 400 meter bij de EK in Amsterdam. Vorig jaar was Bonevacia op zijn best op de Olympische Spelen in Tokio. Hij won zilver met de estafetteploeg op de 4x400 meter en wist de finale van de 400 meter te halen. Op de WK in Eugene ging het vorige maand minder goed. Bonevacia plaatste zich niet voor de finale, al wist hij wel zilver te behalen met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
30 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
6 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
10 uur geleden