Bonevacia mist op duizendsten EK-brons op 400 meter
MÜNCHEN (ANP) - Liemarvin Bonevacia heeft bij de EK atletiek in München net naast de bronzen medaille gegrepen op de 400 meter. De 33-jarige atleet eindigde in de finale als vierde in 45,17 seconden. Die tijd kreeg ook Alex Haydock-Wilson achter zijn naam, maar de Brit was 8 duizendsten van een seconde sneller. De Brit Matthew Hudson-Smith prolongeerde zijn titel met een tijd van 44,53. De Zwitser Ricky Petrucciani liep naar het zilver in 45,03.
Bonevacia liep wel zijn beste 400 meter van dit seizoen, maar het was net niet genoeg voor een plak. In 2016 wist hij wel brons te veroveren op de 400 meter bij de EK in Amsterdam. Vorig jaar was Bonevacia op zijn best op de Olympische Spelen in Tokio. Hij won zilver met de estafetteploeg op de 4x400 meter en wist de finale van de 400 meter te halen. Op de WK in Eugene ging het vorige maand minder goed. Bonevacia plaatste zich niet voor de finale, al wist hij wel zilver te behalen met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter.
Meer uit Sport
ENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
1 dag geleden