Bonevacia mist finale 400 meter op WK atletiek
EUGENE (ANP) - Liemarvin Bonevacia heeft bij de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene niet de finale gehaald van de 400 meter. De Nederlands kampioen eindigde in zijn heat van de halve finales als zesde en die klassering was onvoldoende om door te dringen tot de finale. Zijn tijd van 45,50 lag ruim een seconde boven zijn Nederlands record (44,48).
De 33-jarige Bonevacia won vrijdag op de openingsdag van de WK nog zilver met het estafetteteam op de 4x400 meter gemengd. Hij veroverde vorig jaar ook zilver op de Olympische Spelen in Tokio met de mannenploeg op de 4x400 meter en haalde individueel de finale van de 400 meter.
In de series had Bonevacia zich nog redelijk makkelijk door de halve finales gewerkt, maar zijn vierde race in zes dagen eiste kennelijk zijn tol. Hij trok in de tweede bocht wel goed door, maar kon op het laatste stuk naar de finish niet nog eens versnellen en viel terug.
De Amerikaan Michael Norman was de snelste van de drie heats in halve finales. Hij liep 44,30.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
42 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
21 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geleden