Bondskanselier Scholz 'zeer bezorgd' over hoge inflatie
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is "zeer bezorgd" over de hoge inflatie en de gevolgen van de sterk stijgende prijzen voor huishoudens. Dat zei hij tegen televisiezender RTL. Scholz meldde dat de overheid nog meer kan gaan doen om huishoudens te helpen met de hoge inflatie, die de koopkracht ondermijnt.
De bondskanselier verklaarde dat hij bezorgd is over de druk op huishoudens in Duitsland door de fors oplopende consumentenprijzen. Met name brandstof en voedsel zijn flink in prijs gestegen door de oorlog in Oekraïne. Scholz stelde dat het Duitse parlement snel zal instemmen met een pakket aan noodmaatregelen om burgers te helpen. Het gaat bijvoorbeeld om een verlaging op de brandstofaccijns, eenmalige betalingen aan gezinnen en goedkoper openbaar vervoer.
Volgens Scholz staan relevante overheidsinstellingen klaar om snel geld over te maken aan huishoudens. De regering blijft de situatie volgen en kan extra stappen zetten om mensen te helpen met de hoge inflatie, stelde hij.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.
1 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.
7 uur geleden