Bondskanselier Scholz wil sterkere economische banden Kazachstan
ASTANA (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil de economische banden tussen Kazachstan en Duitsland versterken. Dat heeft hij gezegd tijdens een bezoek aan de Kazachse hoofdstad Astana, waar Scholz een ontmoeting had met president Kassim-Zjomart Tokajev. Het gaat dan met name om meer samenwerking op het gebied van leveringen van grondstoffen uit Kazachstan.
Kazachstan is na Noorwegen en de Verenigde Staten de belangrijkste leverancier van ruwe olie aan Duitsland geworden, omdat leveringen uit Rusland zijn weggevallen. Het is nu de bedoeling dat de levering van 100.000 ton ruwe olie per maand na 2024 wordt doorgezet en vergroot. Scholz sprak zijn lof uit over de samenwerking met de Centraal-Aziatische republiek op energiegebied.
Tokajev zei dat met het bezoek van Scholz de betrekkingen naar "een nieuw niveau" worden getild. Er werden ook afspraken gemaakt over een samenwerking tussen de centrale banken van beide landen en rond wetenschap, techniek en onderwijs.
Kazachstan is in Centraal-Azië de belangrijkste handelspartner van Duitsland. Honderden Duitse bedrijven zijn er actief. De economie van Kazachstan is de laatste jaren sterk gegroeid, mede door de toegenomen handel met Rusland en China.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Afvalverwerker Renewi schrapt ook in Nederland tientallen banen. Dat bevestigt een woordvoerder na vragen van het ANP. Eerder meldden vakbonden in België dat 91 mensen hun baan bij het bedrijf daar verliezen.
24 minuten geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Eurowings gaat vanaf 25 oktober weer vliegen naar Dubai. Eurowings was gestopt met vliegen naar Dubai na de uitbraak van de oorlog in het Midden-Oosten.
27 minuten geledenLOMMEL (ANP/BELGA) - Bij afvalverwerker Renewi dreigen in België 91 mensen hun baan te verliezen. Dat melden de Belgische vakbonden. De directie bevestigt de ontslagronde.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Beveiligers op Schiphol gaan komende tijd korte werkonderbrekingen houden en stiptheidsacties uitvoeren, heeft vakbond CNV aangekondigd. Ook FNV doet mee. Volgens CNV-onderhandelaar André Quist kunnen de korte werkonderbrekingen zorgen voor iets langere wachtrijen aan het einde van de drukke zomerperiode.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Honderden Chinese robotfabrikanten pakken woensdag in Beijing uit met hun nieuwste robots, om investeerders en consumenten ervan te overtuigen dat de robotrevolutie nu echt doorbreekt. De conferentie 'World Robot Conference' komt op een moment dat robots steeds meer een nieuw strijdtoneel worden in de concurrentie tussen de VS en China. Tegelijkertijd worden investeerders steeds enthousiaster over de sector.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Europa mag niet achterblijven in de AI-revolutie en de economische veranderingen door kunstmatige intelligentie. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toespraak op het hoofdkantoor van het World Economic Forum in het Zwitserse Genève.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Het Braziliaanse staatsolieconcern Petrobras heeft olie gevonden bij de monding van de Amazone-rivier in Brazilië. De olievondst is door de Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva een "paspoort voor de toekomst van het land" genoemd. Daarbij legt hij internationale kritiek op het winnen van fossiele brandstoffen bij de rivier naast zich neer.
3 uur geleden