Bondskanselier Scholz wil sterkere economische banden Kazachstan
ASTANA (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil de economische banden tussen Kazachstan en Duitsland versterken. Dat heeft hij gezegd tijdens een bezoek aan de Kazachse hoofdstad Astana, waar Scholz een ontmoeting had met president Kassim-Zjomart Tokajev. Het gaat dan met name om meer samenwerking op het gebied van leveringen van grondstoffen uit Kazachstan.
Kazachstan is na Noorwegen en de Verenigde Staten de belangrijkste leverancier van ruwe olie aan Duitsland geworden, omdat leveringen uit Rusland zijn weggevallen. Het is nu de bedoeling dat de levering van 100.000 ton ruwe olie per maand na 2024 wordt doorgezet en vergroot. Scholz sprak zijn lof uit over de samenwerking met de Centraal-Aziatische republiek op energiegebied.
Tokajev zei dat met het bezoek van Scholz de betrekkingen naar "een nieuw niveau" worden getild. Er werden ook afspraken gemaakt over een samenwerking tussen de centrale banken van beide landen en rond wetenschap, techniek en onderwijs.
Kazachstan is in Centraal-Azië de belangrijkste handelspartner van Duitsland. Honderden Duitse bedrijven zijn er actief. De economie van Kazachstan is de laatste jaren sterk gegroeid, mede door de toegenomen handel met Rusland en China.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
8 minuten geledenREUSEL (ANP) - Steeds meer rijscholen verhogen de leskosten vanwege de gestegen dieselprijs. Secretaris Hugo Mentink van de Vereniging Rijschool Belang (VRB) merkt dat een aantal rijscholen dit al heeft gedaan en verwacht dat "veruit de meeste" dat vroeg of laat ook zullen doen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
3 uur geleden