Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondskanselier Scholz wil sterkere economische banden Kazachstan

Bondskanselier Scholz wil sterkere economische banden Kazachstan

ASTANA (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil de economische banden tussen Kazachstan en Duitsland versterken. Dat heeft hij gezegd tijdens een bezoek aan de Kazachse hoofdstad Astana, waar Scholz een ontmoeting had met president Kassim-Zjomart Tokajev. Het gaat dan met name om meer samenwerking op het gebied van leveringen van grondstoffen uit Kazachstan.

Kazachstan is na Noorwegen en de Verenigde Staten de belangrijkste leverancier van ruwe olie aan Duitsland geworden, omdat leveringen uit Rusland zijn weggevallen. Het is nu de bedoeling dat de levering van 100.000 ton ruwe olie per maand na 2024 wordt doorgezet en vergroot. Scholz sprak zijn lof uit over de samenwerking met de Centraal-Aziatische republiek op energiegebied.

Tokajev zei dat met het bezoek van Scholz de betrekkingen naar "een nieuw niveau" worden getild. Er werden ook afspraken gemaakt over een samenwerking tussen de centrale banken van beide landen en rond wetenschap, techniek en onderwijs.

Kazachstan is in Centraal-Azië de belangrijkste handelspartner van Duitsland. Honderden Duitse bedrijven zijn er actief. De economie van Kazachstan is de laatste jaren sterk gegroeid, mede door de toegenomen handel met Rusland en China.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

10 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

11 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

11 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

13 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

14 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

21 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

1 dag geleden