Bondskanselier Scholz wil klimaatclub G7
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat de G7-landen een klimaatclub oprichten om gezamenlijk aan oplossingen te werken waarmee de opwarming van de aarde beperkt kan worden. Ook moeten de landen met de grootste economieën samenwerken om de problemen met de leveringsketens op te lossen, omdat die een groot deel van de huidige inflatie veroorzaken.
Scholz, die vanaf zondag zijn mede-wereldleiders ontvangt in een kasteel in Beieren, deed zijn uitspraken in een videoboodschap die zaterdag verscheen. Daarin verwees de bondskanselier ook naar het ontstaan van de G7, al heette die toen nog G6. "Deze discussieclub begon toen Helmut Schmidt iedereen bijeenriep om te praten over onze reactie op de oliecrisis", aldus Scholz.
Volgens de Duitse regeringsleider zijn de klimaatcrisis en de huidige problemen met inflatie en levering van goederen, de zaken waar landen nu mee moeten omgaan. En dat gaat beter gezamenlijk, want "we kunnen alleen gezamenlijk de uitdagingen die voor ons liggen overwinnen".
Meer uit Financieel
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - General Motors behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De autofabrikant uit Detroit boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook de winstverwachting voor dit jaar viel hoger uit dan voorzien. GM profiteerde onder meer van door president Donald Trump versoepelde klimaatregels.
1 uur geledenBELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
4 uur geleden