Bondskanselier Scholz wil klimaatclub G7
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat de G7-landen een klimaatclub oprichten om gezamenlijk aan oplossingen te werken waarmee de opwarming van de aarde beperkt kan worden. Ook moeten de landen met de grootste economieën samenwerken om de problemen met de leveringsketens op te lossen, omdat die een groot deel van de huidige inflatie veroorzaken.
Scholz, die vanaf zondag zijn mede-wereldleiders ontvangt in een kasteel in Beieren, deed zijn uitspraken in een videoboodschap die zaterdag verscheen. Daarin verwees de bondskanselier ook naar het ontstaan van de G7, al heette die toen nog G6. "Deze discussieclub begon toen Helmut Schmidt iedereen bijeenriep om te praten over onze reactie op de oliecrisis", aldus Scholz.
Volgens de Duitse regeringsleider zijn de klimaatcrisis en de huidige problemen met inflatie en levering van goederen, de zaken waar landen nu mee moeten omgaan. En dat gaat beter gezamenlijk, want "we kunnen alleen gezamenlijk de uitdagingen die voor ons liggen overwinnen".
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
10 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
11 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
11 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
13 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
13 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
15 uur geleden