Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondskanselier Scholz vreest verdeling wereld door tarieven

Bondskanselier Scholz vreest verdeling wereld door tarieven

AYLESBURY (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz vreest dat de wereld met meer invoerrechten straks wordt opgedeeld en de wereldhandel schade wordt toegebracht. "De wereldwijde uitwisseling van handelswaar heeft zich als een van de grootste successen bewezen en die heeft welvaart bij ons allen mogelijk gemaakt."

Scholz sprak op bezoek bij de Britse premier Keir Starmer op diens buitenverblijf Chequers, circa 50 kilometer ten noordwesten van Londen.

Scholz doelde op de hoge invoerrechten waarmee de Amerikaanse president Donald Trump zich tegen import uit Canada, China en Mexico keert. In Trumps ogen voeren die landen een voor de VS schadelijk beleid en profiteren ze ondertussen rijkelijk van de Amerikaanse financiën en economie. Van alle goederen en diensten die de VS importeert, komt 43 procent uit de drie landen, het meeste uit Mexico.

Handelsoverschot

Maar de wereld mag volgens Scholz niet "door tolbarrières worden verdeeld". Trump heeft eerder ook de EU bedreigd, onder meer op basis van het grote handelsoverschot met de VS van een aantal EU-landen, vooral Duitsland. Dat wil zeggen dat die landen veel meer naar de VS exporteren dan uit de VS invoeren.

Gastheer Starmer zei dat hij vijf jaar na de Brexit een nieuwe start met Europa wil maken en de betrekkingen met de Bondsrepubliek verder wil verdiepen, maar hij wil geen terugkeer in de EU. Starmer wordt maandag als gast verwacht op een informele top van de regeringsleiders van de EU in Brussel waar ook de relatie met de VS op de agenda staat.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

4 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

6 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

8 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

9 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

9 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

17 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

18 uur geleden