Bondskanselier Scholz: statistieken helpen tegen nepnieuws
WIESBADEN (ANP/DPA) - Onafhankelijke en goed onderzochte statistieken vormen een belangrijk middel om nepnieuws te bestrijden. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft dat vrijdag gezegd bij een bezoek aan het Duitse nationale statistiekbureau Destatis in Wiesbaden. Destatis viert dit jaar zijn 75-jarige bestaan.
Scholz verklaarde dat betrouwbare statistieke gegevens "rationaliteit en realiteit" bieden omdat "je niet zomaar kan claimen dat de lucht groen is als die blauw is". Bij zijn bezoek bedankte hij de werknemers van Destatis voor hun werk dat volgens Scholz niet alleen voor de economie, maar ook voor de politiek, wetenschap en maatschappij van belang is.
Het hoofd van Destatis, Ruth Brand, zei dat de "professionele en politieke onafhankelijkheid van het statistiekbureau de belangrijkste troefkaart is in de strijd tegen desinformatie en fake news". Volgens haar heeft "democratie feiten nodig en hebben feiten democratie nodig".
Destatis is vergelijkbaar met het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.
43 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Duizenden werknemers van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics hebben donderdag gedemonstreerd om een hoger loon en hogere bonussen te eisen. Als Samsung niet instemt met de eisen, dreigen vakbonden met een langdurige staking bij de producent van onder meer computerchips en elektronica.
47 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.
1 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.
2 uur geleden