Bondskanselier Scholz: statistieken helpen tegen nepnieuws
WIESBADEN (ANP/DPA) - Onafhankelijke en goed onderzochte statistieken vormen een belangrijk middel om nepnieuws te bestrijden. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft dat vrijdag gezegd bij een bezoek aan het Duitse nationale statistiekbureau Destatis in Wiesbaden. Destatis viert dit jaar zijn 75-jarige bestaan.
Scholz verklaarde dat betrouwbare statistieke gegevens "rationaliteit en realiteit" bieden omdat "je niet zomaar kan claimen dat de lucht groen is als die blauw is". Bij zijn bezoek bedankte hij de werknemers van Destatis voor hun werk dat volgens Scholz niet alleen voor de economie, maar ook voor de politiek, wetenschap en maatschappij van belang is.
Het hoofd van Destatis, Ruth Brand, zei dat de "professionele en politieke onafhankelijkheid van het statistiekbureau de belangrijkste troefkaart is in de strijd tegen desinformatie en fake news". Volgens haar heeft "democratie feiten nodig en hebben feiten democratie nodig".
Destatis is vergelijkbaar met het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tijdens de extreme hitte in juni minder geld uitgegeven. Dat constateren onderzoekers van ABN AMRO op basis van transactiegegevens van klanten tijdens de hittegolf. Volgens de bank veranderden de bestedingen vooral op het platteland.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Zandvoort verwacht nog jaren te profiteren van de "fantastische marketingmachine" die de Formule 1 is. Dat zegt voorzitter Tom van der Veen van ondernemerskoepel Ondernemers Belangen Zandvoort in aanloop naar de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix over twee weken. "Dat gemis valt niet volledig op te vangen. Er zou heel veel geld in moeten als we de hele wereld willen blijven bereiken."
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd. Beleggers reageerden op een tegenvallend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een grote winnaar op Wall Street was Airbnb. Het verhuurplatform voor vakantiehuisjes verhoogde de omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.
16 uur geleden