Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondskanselier Scholz ontslaat minister van Financiën Lindner

Bondskanselier Scholz ontslaat minister van Financiën Lindner

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft minister van Financiën Christian Lindner ontslagen. Dat besluit komt na wekenlang geruzie over de toekomstige economische koers van de regering, zegt een regeringswoordvoerder.

Scholz zei dat hij Lindner heeft weggestuurd omdat er geen "vertrouwensbasis" meer was, waardoor het onmogelijk was om samen te werken. "Hij heeft mijn vertrouwen te vaak geschonden. Onder deze omstandigheden is serieus regeren niet mogelijk," zei Scholz op een persconferentie.

De Duitse krant Bild had eerder gemeld dat Lindner vervroegde verkiezingen had voorgesteld als oplossing voor de impasse. Dat voorstel heeft Scholz (SPD) afgewezen. Lindner, leider van coalitiepartner FDP, dreigde al eerder de coalitie te verlaten, wat een val van de Duitse regering zou kunnen betekenen. Zonder de FDP zou Scholz wel een minderheidsregering kunnen blijven leiden.

Scholz heeft voorgesteld om met een stemming in januari het vertrouwen van de Bondsdag te vragen. Mocht de regering die stemming niet overleven, dan volgen mogelijk verkiezingen in maart volgend jaar.

Meer uit Buitenland

CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

8 minuten geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

14 minuten geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

3 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

4 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

9 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

10 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

10 uur geleden