Bondskanselier Scholz ontslaat minister van Financiën Lindner
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft minister van Financiën Christian Lindner ontslagen. Dat besluit komt na wekenlang geruzie over de toekomstige economische koers van de regering, zegt een regeringswoordvoerder.
Scholz zei dat hij Lindner heeft weggestuurd omdat er geen "vertrouwensbasis" meer was, waardoor het onmogelijk was om samen te werken. "Hij heeft mijn vertrouwen te vaak geschonden. Onder deze omstandigheden is serieus regeren niet mogelijk," zei Scholz op een persconferentie.
De Duitse krant Bild had eerder gemeld dat Lindner vervroegde verkiezingen had voorgesteld als oplossing voor de impasse. Dat voorstel heeft Scholz (SPD) afgewezen. Lindner, leider van coalitiepartner FDP, dreigde al eerder de coalitie te verlaten, wat een val van de Duitse regering zou kunnen betekenen. Zonder de FDP zou Scholz wel een minderheidsregering kunnen blijven leiden.
Scholz heeft voorgesteld om met een stemming in januari het vertrouwen van de Bondsdag te vragen. Mocht de regering die stemming niet overleven, dan volgen mogelijk verkiezingen in maart volgend jaar.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
9 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
9 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
11 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
11 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
13 uur geleden