Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondskanselier Scholz: Duitsland komt sterker uit crisis

Bondskanselier Scholz: Duitsland komt sterker uit crisis

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland zal sterker uit de door de oorlog in Oekraïne veroorzaakte crisis komen. Dat zei de Duitse bondskanselier Olaf Scholz tegen de Bondsdag. Ook heeft Duitsland volgens hem de energiecrisis onder controle voor komende winter en is het niet waarschijnlijk dat er energietekorten ontstaan.

Scholz zei dat Duitsland door de oorlog in Oekraïne zijn afhankelijkheid van Russisch gas sterk aan het verminderen is. De grootste economie van Europa gaat bijvoorbeeld veel meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) importeren en versnelt de overgang naar duurzame energiebronnen. Ook worden kolencentrales heropgestart en blijven kerncentrales langer in dienst. "Duitsland heeft de kracht om de crisis de baas te blijven en er sterker uit te komen." Scholz stelt dat zijn land "dapper" van koers heeft gewisseld.

De bondskanselier verklaarde verder dat huishoudens en bedrijven zuiniger zijn geworden met energieverbruik. "Dat blijft erg belangrijk, met name als wordt gekeken naar volgend jaar en de winter van 2023." De Duitse overheid heeft ook omvangrijke steunmaatregelen genomen om huishoudens financieel te helpen met de hoge energieprijzen.

Woensdag kwam in Noord-Duitsland het eerste schip aan dat lng kan omzetten in gewoon gas. Dat schip, een zogeheten FSRU (floating storage and regasification unit), kwam aan in de haven van Mukran op het eiland Rügen. Het vaartuig zal na voorbereidingen worden overgebracht naar de haven van Lubmin in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren waar het dienst zal doen als importterminal voor lng. Duitsland is bezig met meer lng-terminals.

Meer uit Financieel

KPMG niet meer onder verscherpt toezicht van AFM om examenfraude

AMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.

9 minuten geleden
UWV: komende jaren grotere arbeidskrapte in techniek en transport

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen beroepsgroepen krijgen de komende jaren te maken met een nog grotere krapte op de arbeidsmarkt. Uitkeringsinstantie UWV meldt na onderzoek dat de arbeidsmarkt voor 32 beroepsgroepen al krap of zeer krap is en verwacht dat dit toeneemt tot 2030. Dit geldt vooral voor technische en transportberoepen.

32 minuten geleden
ABN AMRO opent via dochterbedrijf deur voor cryptodiensten

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de deur geopend naar cryptodiensten. Een Duitse dochteronderneming heeft een Europese vergunning gekregen voor het aanbieden van diensten voor het bewaren van en betalen met cryptomunten zoals bitcoin en ethereum.

49 minuten geleden
Nederlanders geven online minder geld uit, maar kopen wel vaker

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in het afgelopen kwartaal online iets minder geld uitgegeven dan een jaar geleden. In het derde kwartaal hebben consumenten 7,7 miljard euro aan onlineuitgaven gedaan, meldt Thuiswinkel.org na onderzoek. Dat is 2 procent minder dan in het derde kwartaal van 2024.

1 uur geleden
Werkloosheid stabiel op 4 procent, wel stijging onder jongeren

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in november voor de derde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september en oktober zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

10 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

10 uur geleden