Bondskanselier Scholz bezeert gezicht door val tijdens het joggen
BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz is tijdens het joggen gevallen en heeft zich daarbij licht bezeerd, laat een woordvoerster van de regering weten. Hij heeft blauwe plekken in zijn gezicht opgelopen.
Daardoor moet Scholz een verplichting op zondag aan zich voorbij laten gaan, aldus de woordvoerster. De bondskanselier zou naar de centraal gelegen deelstaat Hessen gaan om er de kandidaten van zijn partij te ondersteunen voor de regionale verkiezingen die daar volgende maand plaatsvinden. Afspraken voor volgende week zouden niet in het gedrang komen.
Scholz is al enkele jaren een fervent hardloper. "Ik loop twee tot drie keer per week en op zondag anderhalf uur", zei hij een paar jaar geleden in een interview.
Meer uit Buitenland
SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
8 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
10 uur geleden