Bondskanselier Merkel wil skipistes op slot houden
BERLIJN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel zou het liefst zien dat de skipistes in de Alpenlanden dicht blijven vanwege het coronavirus. Ze verwacht echter dat het moeilijk zal zijn om daar afspraken over te maken, vooral met buurland Oostenrijk.
"Het skiseizoen komt er aan. We zullen proberen Europees te coördineren of de skigebieden gesloten blijven', zei Merkel donderdag in het Duitse parlement waar werd gedebatteerd over de coronamaatregelen.
De Franse president Emmanuel Macron en de Italiaanse premier Giuseppe Conte hebben al laten weten dat ze de pistes gesloten willen houden. De Franse premier Castex verduidelijkte donderdag dat de skioorden in de kertstvakantie open mogen zijn, maar dat de liften gesloten blijven. Vakantiegangers mogen er dus wel genieten van de gezonde lucht en prachtige bergen, aldus Castex. Voor onder meer langlaufen zijn geen liften nodig.
Vergoeding EU
Oostenrijk wil de skigebieden onder strenge coronavoorwaarden juist wel opendoen. Het land zegt per week 800 miljoen euro inkomsten mis te lopen als er geen wintersport is en eist dan een vergoeding van de Europese Unie. Op 7 december eindigt de lockdown waar Oostenrijk in verkeert, maar het is niet duidelijk of dan ook de skioorden kunnen gaan draaien.
Ook Zwitserland wil de skipistes openen. De autoriteiten daar noemen de "Zwitserse weg" de juiste en zien geen reden voor sluiting. Zowel in Oostenrijk als in Zwitserland zijn de Duitse toeristen de grootste groep gasten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
9 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
4 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
7 uur geleden