Bondskanselier Merkel wil skipistes op slot houden
BERLIJN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel zou het liefst zien dat de skipistes in de Alpenlanden dicht blijven vanwege het coronavirus. Ze verwacht echter dat het moeilijk zal zijn om daar afspraken over te maken, vooral met buurland Oostenrijk.
"Het skiseizoen komt er aan. We zullen proberen Europees te coördineren of de skigebieden gesloten blijven', zei Merkel donderdag in het Duitse parlement waar werd gedebatteerd over de coronamaatregelen.
De Franse president Emmanuel Macron en de Italiaanse premier Giuseppe Conte hebben al laten weten dat ze de pistes gesloten willen houden. De Franse premier Castex verduidelijkte donderdag dat de skioorden in de kertstvakantie open mogen zijn, maar dat de liften gesloten blijven. Vakantiegangers mogen er dus wel genieten van de gezonde lucht en prachtige bergen, aldus Castex. Voor onder meer langlaufen zijn geen liften nodig.
Vergoeding EU
Oostenrijk wil de skigebieden onder strenge coronavoorwaarden juist wel opendoen. Het land zegt per week 800 miljoen euro inkomsten mis te lopen als er geen wintersport is en eist dan een vergoeding van de Europese Unie. Op 7 december eindigt de lockdown waar Oostenrijk in verkeert, maar het is niet duidelijk of dan ook de skioorden kunnen gaan draaien.
Ook Zwitserland wil de skipistes openen. De autoriteiten daar noemen de "Zwitserse weg" de juiste en zien geen reden voor sluiting. Zowel in Oostenrijk als in Zwitserland zijn de Duitse toeristen de grootste groep gasten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
1 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
6 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
11 uur geleden