Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondskanselier Merkel bezoekt Turkse president Erdogan

Bondskanselier Merkel bezoekt Turkse president Erdogan

ISTANBUL (ANP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft bondskanselier Angela Merkel in Istanbul ontvangen. Merkel is naar de stad aan de Bosporus gegaan om een nieuw onderdeel van de Turks-Duitse Universiteit te openen en met de Turkse leider over Libië, Syrië en de betrekkingen van Turkije met Duitsland en met de EU te spreken. Duitsland is in de tweede helft van dit jaar de voorzitter van de Europese Unie.

Merkel begon haar bezoek met gesprekken met toonaangevende figuren uit het bedrijfsleven. Duitsland vormt de belangrijkste buitenlandse afzetmarkt voor Turkse ondernemingen. Turkije wil dat Duitsland er meer investeert. Erdogan wil ook dat de EU zich weer interesseert in Turks lidmaatschap, de douane-unie uitbreidt en visaverplichtingen afschaft.

Meer uit Buitenland

President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

2 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

3 uur geleden
Schepen beschoten in de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Franse actrice Nathalie Baye (77) overleden

PARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.

5 uur geleden
Iran sluit Straat van Hormuz weer volgens leger

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.

6 uur geleden
Iran opent deel luchtruim in oosten van het land

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open. Het gaat voornamelijk om vliegvelden in het noordoosten en oosten, zoals die van Mashhad, Birjand en Zahedan. Later meldden de luchtvaartautoriteiten dat de twee grote luchthavens van de hoofdstad Teheran in het noorden van het land ook weer open zijn.

7 uur geleden