Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondskanselier Kurz onderzocht vanwege valse getuigenissen

Bondskanselier Kurz onderzocht vanwege valse getuigenissen

WENEN (ANP/AFP) - De Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz wordt door aanklagers onderzocht vanwege zijn getuigenissen in een onderzoek naar een corruptieschandaal dat ook wel bekendstaat als Ibizagate. Volgens de oppositie heeft Kurz gelogen, maar zelf beweert hij de waarheid te hebben gesproken.

De leider van de conservatieve partij ÖVP maakte het nieuws zelf bekend voorafgaand aan een kabinetsvergadering. Volgens Kurz heeft het lopende onderzoek geen gevolgen voor zijn werk als bondskanselier. Ook zei hij niet op te stappen.

Ibizagate draait om de voormalig vicekanselier van Kurz, Heinz-Christian Strache van de rechts-populistische FPÖ. In 2019 dook een oude op Ibiza opgenomen video op waarin Strache bereid leek te zijn overheidsopdrachten te gunnen in ruil voor hulp bij de verkiezingen in 2017. Door het schandaal kwam de eerste regering van Kurz ten val.

De vermeende corruptie wordt onderzocht door een parlementaire commissie die ook kijkt naar andere beschuldigingen van wangedrag door onder anderen politici van Kurz' partij. Dat komt op een moment waarop de financiën van de ÖVP steeds meer in de schijnwerpers komen te staan. De woning van een ÖVP-minister werd eerder dit jaar doorzocht in een afzonderlijk onderzoek naar vermeende overtredingen met betrekking tot de partijfinanciën.

Meer uit Buitenland

Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

6 uur geleden
Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

8 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

8 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

10 uur geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

11 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

12 uur geleden