Bondsdag wil weten of aanval Maagdenburg te voorkomen was
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse parlement wil weten of de vermoedelijke aanslag op de kerstmarkt in Maagdenburg voorkomen had kunnen worden. Onder anderen minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser, de bazen van de inlichtingendiensten en het hoofd van de migratiedienst moeten zich tijdens een speciale zitting van de Bondsdag verantwoorden. De zitting wordt gehouden op 30 december.
Duitse media meldden dat de 50-jarige Saudiër Taleb A., die vrijdag inreed op bezoekers van de kerstmarkt, op sociale media dreigde met geweld. Der Spiegel schreef dat de geheime dienst van Saudi-Arabië de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND heeft gewaarschuwd voor hem. Volgens de krant is A. in 2013 ook al eens veroordeeld voor bedreigingen. Die Welt meldde dat de Duitse politie vorig jaar onderzoek naar hem heeft gedaan en concludeerde dat hij niet gevaarlijk was. Het hoofd van de federale politie zei zaterdag tegen zender ZDF dat de politie de man kende.
De actie van A. kostte vijf mensen het leven, een kind van 9 en vier vrouwen van 45, 52, 67 en 75 jaar. Zeker tweehonderd mensen raakten gewond, van wie 41 zeer ernstig.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn demonstraties van start gegaan tegen onder meer de stijgende kosten van het levensonderhoud en de bezuinigingen op openbare diensten. Een van de betrokken groepen, de Gele Hesjes, heeft al opgeroepen tot een nieuwe protestdag op 31 oktober.
42 minuten geledenRAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.
1 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.
3 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
7 uur geleden