Bondsdag stemt voor legalisering cannabis
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Bondsdag heeft vrijdag ingestemd met het wetvoorstel van de regering om onder voorwaarden het bezit en de kweek van cannabis voor eigen gebruik te legaliseren. Het voorstel was omstreden, maar kon uiteindelijk rekenen op de steun van een grote meerderheid van de parlementariërs: 407 stemden voor, 226 tegen en 4 onthielden zich.
De wet staat toe dat meerderjarigen 25 gram cannabis op zak mogen hebben voor eigen gebruik. Ook mogen ze in hun woning drie planten hebben en een voorraad cannabis tot 50 gram. Verder mogen ze verenigingen oprichten om samen cannabis te verbouwen en met elkaar te delen. Die clubs mogen maximaal 500 deelnemers hebben. Het is verboden om cannabis te roken in de buurt van onder meer scholen en sportclubs.
Op 22 maart buigt de Bondsraad zich nog over de wet. Die kan de invoering nog vertragen. Gebeurt dat niet, dan wordt de wet op 1 april van kracht.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geleverd op een nieuwe rakettest van Rusland. Die was niet "gepast", aldus Trump. Hij vindt dat de Russische president Vladimir Poetin zich moet richten op het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zowel een Amerikaanse helikopter als een gevechtsvliegtuig zijn zondag neergestort in de Zuid-Chinese Zee. De twee incidenten gebeurden afzonderlijk van elkaar, met 45 minuten ertussen.
2 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR) - Inwoners van Jamaica zijn massaal opgeroepen te evacueren voor de komst van orkaan Melissa, die daar naar verwachting overstromingen, aardverschuivingen en stormvloeden zal veroorzaken.
2 uur geledenDOUALA (ANP/AFP) - Bij confrontaties tussen veiligheidstroepen en demonstranten zijn in Kameroen vier doden gevallen, melden de autoriteiten zondag. Oppositieleider Issa Tchiroma Bakary, die claimt de verkiezingen op 12 oktober te hebben gewonnen, had zijn aanhangers opgeroepen vreedzaam te demonstreren aan de vooravond van de officiële bekendmaking van de verkiezingsresultaten. In Kameroen geldt een verbod op openbare bijeenkomsten.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP/RTR) - De partij van de Argentijnse president Javier Milei heeft de tussentijdse parlementsverkiezingen gewonnen, melden lokale media. 90 procent van de stemmen is inmiddels geteld en de partij van Milei, La Libertad Avanza, komt op 40,8 procent van de stemmen. De peronistische oppositie won 24,5 procent van de stemmen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Venezuela heeft de komst van een Amerikaans oorlogsschip in Trinidad en Tobago veroordeeld als "militaire provocatie" die "erop gericht is een oorlog in het Caribisch gebied uit te lokken". Dat schrijft de regering van president Nicolás Maduro in een verklaring.
7 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/AFP) - Zoals verwacht is zittend president Alassane Ouattara op weg de presidentsverkiezingen in Ivoorkust met overmacht te winnen. De eerste resultaten die de kiescommissie heeft bekendgemaakt, geven de 83-jarige Ouattara in sommige departementen meer dan 90 procent van de stemmen.
10 uur geleden