Bondsdag stemt in met btw-verlaging op gas en stadsverwarming
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse parlement heeft ingestemd met een verlaging van de btw op aardgas en stadsverwarming. Het belastingtarief wordt van oktober tot eind maart 2024 verlaagd van 19 naar 7 procent. Daarmee komt Berlijn huishoudens tegemoet in de stijgende energiekosten.
De Duitse minister van Financiƫn Christian Lindner, rechtvaardigde de belastingverlaging door te stellen dat "de staat niet mag profiteren van het feit dat het leven voor de mensen duurder wordt".
Het Duitse kabinet riep energieleveranciers op om het volledige bedrag van de heffingskorting door te berekenen aan de consument. Volgens een berekening van vergelijkingsportaal Verivox zou de korting een gezin met een gasverbruik van 20.000 kilowattuur jaarlijks zo'n 366 euro kunnen opleveren.
13 miljard euro
Ongeveer de helft van alle woningen in Duitsland wordt verwarmd met gas. Circa 14 procent van de huizen, vooral in Oost-Duitsland, wordt verwarmd met stadsverwarming. Het ministerie van Financiƫn berekende dat er tot 13 miljard euro minder de schatkist binnenstroomt als gevolg van de belastingverlaging.
De Bondsdag heeft ook groen licht gegeven voor belastingvrije uitkeringen die werkgevers aan werknemers mogen uitkeren om daarmee de inflatie op te vangen. Tot eind 2024 zullen bijdragen tot 3000 euro belastingvrij zijn.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden