Bondsdag stemt in met btw-verlaging op gas en stadsverwarming
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse parlement heeft ingestemd met een verlaging van de btw op aardgas en stadsverwarming. Het belastingtarief wordt van oktober tot eind maart 2024 verlaagd van 19 naar 7 procent. Daarmee komt Berlijn huishoudens tegemoet in de stijgende energiekosten.
De Duitse minister van Financiƫn Christian Lindner, rechtvaardigde de belastingverlaging door te stellen dat "de staat niet mag profiteren van het feit dat het leven voor de mensen duurder wordt".
Het Duitse kabinet riep energieleveranciers op om het volledige bedrag van de heffingskorting door te berekenen aan de consument. Volgens een berekening van vergelijkingsportaal Verivox zou de korting een gezin met een gasverbruik van 20.000 kilowattuur jaarlijks zo'n 366 euro kunnen opleveren.
13 miljard euro
Ongeveer de helft van alle woningen in Duitsland wordt verwarmd met gas. Circa 14 procent van de huizen, vooral in Oost-Duitsland, wordt verwarmd met stadsverwarming. Het ministerie van Financiƫn berekende dat er tot 13 miljard euro minder de schatkist binnenstroomt als gevolg van de belastingverlaging.
De Bondsdag heeft ook groen licht gegeven voor belastingvrije uitkeringen die werkgevers aan werknemers mogen uitkeren om daarmee de inflatie op te vangen. Tot eind 2024 zullen bijdragen tot 3000 euro belastingvrij zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
9 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.
10 uur geleden