Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondsdag stemt in met btw-verlaging op gas en stadsverwarming

Bondsdag stemt in met btw-verlaging op gas en stadsverwarming

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse parlement heeft ingestemd met een verlaging van de btw op aardgas en stadsverwarming. Het belastingtarief wordt van oktober tot eind maart 2024 verlaagd van 19 naar 7 procent. Daarmee komt Berlijn huishoudens tegemoet in de stijgende energiekosten.

De Duitse minister van Financiën Christian Lindner, rechtvaardigde de belastingverlaging door te stellen dat "de staat niet mag profiteren van het feit dat het leven voor de mensen duurder wordt".

Het Duitse kabinet riep energieleveranciers op om het volledige bedrag van de heffingskorting door te berekenen aan de consument. Volgens een berekening van vergelijkingsportaal Verivox zou de korting een gezin met een gasverbruik van 20.000 kilowattuur jaarlijks zo'n 366 euro kunnen opleveren.

13 miljard euro

Ongeveer de helft van alle woningen in Duitsland wordt verwarmd met gas. Circa 14 procent van de huizen, vooral in Oost-Duitsland, wordt verwarmd met stadsverwarming. Het ministerie van Financiën berekende dat er tot 13 miljard euro minder de schatkist binnenstroomt als gevolg van de belastingverlaging.

De Bondsdag heeft ook groen licht gegeven voor belastingvrije uitkeringen die werkgevers aan werknemers mogen uitkeren om daarmee de inflatie op te vangen. Tot eind 2024 zullen bijdragen tot 3000 euro belastingvrij zijn.

Meer uit Financieel

Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

14 minuten geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

28 minuten geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

51 minuten geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

1 uur geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

1 uur geleden
Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

2 uur geleden
Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

2 uur geleden