Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondsdag stemt in met btw-verlaging op gas en stadsverwarming

Bondsdag stemt in met btw-verlaging op gas en stadsverwarming

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse parlement heeft ingestemd met een verlaging van de btw op aardgas en stadsverwarming. Het belastingtarief wordt van oktober tot eind maart 2024 verlaagd van 19 naar 7 procent. Daarmee komt Berlijn huishoudens tegemoet in de stijgende energiekosten.

De Duitse minister van Financiƫn Christian Lindner, rechtvaardigde de belastingverlaging door te stellen dat "de staat niet mag profiteren van het feit dat het leven voor de mensen duurder wordt".

Het Duitse kabinet riep energieleveranciers op om het volledige bedrag van de heffingskorting door te berekenen aan de consument. Volgens een berekening van vergelijkingsportaal Verivox zou de korting een gezin met een gasverbruik van 20.000 kilowattuur jaarlijks zo'n 366 euro kunnen opleveren.

13 miljard euro

Ongeveer de helft van alle woningen in Duitsland wordt verwarmd met gas. Circa 14 procent van de huizen, vooral in Oost-Duitsland, wordt verwarmd met stadsverwarming. Het ministerie van Financiƫn berekende dat er tot 13 miljard euro minder de schatkist binnenstroomt als gevolg van de belastingverlaging.

De Bondsdag heeft ook groen licht gegeven voor belastingvrije uitkeringen die werkgevers aan werknemers mogen uitkeren om daarmee de inflatie op te vangen. Tot eind 2024 zullen bijdragen tot 3000 euro belastingvrij zijn.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

4 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

6 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

9 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

10 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

12 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

12 uur geleden