Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondsdag akkoord met verdwijnen omstreden dieselsubsidie

Bondsdag akkoord met verdwijnen omstreden dieselsubsidie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Bondsdag heeft de nieuwe begroting voor 2024 goedgekeurd waarin wordt vastgehouden aan de afbouw van de gesubsidieerde of rode diesel voor onder meer landbouwvoertuigen. Er zijn massale protesten geweest van boeren, en ook van transportbedrijven, tegen het plan te stoppen met deze vorm van brandstofsubsidie. De regering heeft de boeren recent wel toegezegd dat ze de maatregel niet zoals gepland meteen uitvoert, maar dat het geleidelijk zal gaan.

De begroting voorziet in uitgaven ter waarde van 476,8 miljard euro en ook in bezuinigingen. De regeringscoalitie van de sociaaldemocraten, Groenen en liberalen is afgelopen jaar door een oordeel van het constitutioneel gerechtshof opgescheept met een plotseling gat van tientallen miljarden in de destijds voorgenomen begrotingsplannen. Een apart fonds dat ooit voor de bestrijding van het coronavirus was opgericht, werd niet gebruikt en de regering besloot het geld dan maar ergens anders voor te benutten; het klimaatbeleid. Maar dat kan juridisch niet zomaar volgens het hof en toen was er opeens 60 miljard minder beschikbaar voor de plannen van de regering van sociaaldemocraat Olaf Scholz.

In de begroting die na weken politiek gesteggel is gepresenteerd, staat voor het eerst sinds de coronacrisis weer de 'schuldenrem' centraal. Dat is het principe dat de regering ernaar streeft dat de begroting sluitend is en de uitgaven niet hoger zijn dan de inkomsten. Wel wordt in de begroting van 2024 nieuw krediet opgenomen ter waarde van 39 miljard euro.

Meer uit Buitenland

Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

1 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

4 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

5 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

7 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

7 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

9 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

9 uur geleden