Bondsdag akkoord met verdwijnen omstreden dieselsubsidie
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Bondsdag heeft de nieuwe begroting voor 2024 goedgekeurd waarin wordt vastgehouden aan de afbouw van de gesubsidieerde of rode diesel voor onder meer landbouwvoertuigen. Er zijn massale protesten geweest van boeren, en ook van transportbedrijven, tegen het plan te stoppen met deze vorm van brandstofsubsidie. De regering heeft de boeren recent wel toegezegd dat ze de maatregel niet zoals gepland meteen uitvoert, maar dat het geleidelijk zal gaan.
De begroting voorziet in uitgaven ter waarde van 476,8 miljard euro en ook in bezuinigingen. De regeringscoalitie van de sociaaldemocraten, Groenen en liberalen is afgelopen jaar door een oordeel van het constitutioneel gerechtshof opgescheept met een plotseling gat van tientallen miljarden in de destijds voorgenomen begrotingsplannen. Een apart fonds dat ooit voor de bestrijding van het coronavirus was opgericht, werd niet gebruikt en de regering besloot het geld dan maar ergens anders voor te benutten; het klimaatbeleid. Maar dat kan juridisch niet zomaar volgens het hof en toen was er opeens 60 miljard minder beschikbaar voor de plannen van de regering van sociaaldemocraat Olaf Scholz.
In de begroting die na weken politiek gesteggel is gepresenteerd, staat voor het eerst sinds de coronacrisis weer de 'schuldenrem' centraal. Dat is het principe dat de regering ernaar streeft dat de begroting sluitend is en de uitgaven niet hoger zijn dan de inkomsten. Wel wordt in de begroting van 2024 nieuw krediet opgenomen ter waarde van 39 miljard euro.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
7 uur geleden