
Bondscoaches tevreden met WK-zilver op gemengde tijdrit
BRUGGE (ANP) - De bondscoaches Loes Gunnewijk en Koos Moerenhout zagen de Nederlandse ploeg woensdag in Brugge bij de WK wielrennen zilver pakken op de gemengde tijdrit. "Een podiumplaats was het doel. Dan is zilver gewoon goed", zei Gunnewijk, de coach van de vrouwen, bij de NOS. Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten en Riejanne Markus kwamen net tekort om de door de mannen opgelopen achterstand op Duitsland ongedaan te maken.
Jos van Emden, Koen Bouwman en Bauke Mollema lieten na de eerste 22,5 kilometer de zevende tijd noteren. "Ze reden naar behoren, technisch liep het goed. Met die tijd zaten we op de plek waar we horen", vond Moerenhout. Met name de Italiaanse mannen, met wereldkampioen Filippo Ganna, waren beduidend sneller, waarna de Nederlandse vrouwen op die ploeg 42 seconden moesten goedmaken. Dat lukte, maar Duitsland bleef buiten bereik. "Het gat was net te groot", had ook Gunnewijk gezien.
Beide coaches waren positief over het onderdeel dat pas één keer eerder op een WK werd verreden. Twee jaar geleden pakte Nederland de eerste titel. Toen was de ploegentijdrit enkele dagen voor de individuele tijdrit waardoor tal van toppers aan de kant bleven. Moerenhout: "Nu het omgedraaid is zie je dat de bezetting veel sterker is. Het moet nog groeien. Misschien krijgt het wel de olympische status. Dat zal zeker helpen."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.
9 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
10 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
11 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
19 uur geleden