Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoaches ervaren geen druk rond 'vaccin-vraagstuk' voor Tokio

Bondscoaches ervaren geen druk rond 'vaccin-vraagstuk' voor Tokio

ZEIST (ANP) - Van druk vanuit sportkoepel NOC*NSF om alleen gevaccineerde atleten mee te nemen naar de Olympische Spelen is volgens enkele bondscoaches van teamsporten geen sprake. Arno Havenga en Sarina Wiegman, de bondscoaches van respectievelijk de waterpolosters en de voetbalsters, zeggen hun selectie "puur op sportieve gronden" te formeren. Of een sporter dan wel of geen vaccin heeft genomen, speelt volgens hen geen rol.

"Ik ervaar vanuit TeamNL geen enkele druk", zegt Havenga, die zich met de waterpolosters in Zeist voorbereidt op de Spelen. "Sterker nog, het is niet één keer ter sprake gekomen. Niemand is verplicht om zich te laten vaccineren, het is ieders eigen keuze."

Handbalster Yvette Broch wil zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus. Broch besloot zich daarom ook niet beschikbaar te stellen voor de Spelen. De handbalster van Oranje ziet het niet zitten om, als ze zou worden geselecteerd, gedurende het mondiale sportevenement vrijwel volledig in afzondering te zitten. Om de gezondheidsrisico's zo klein mogelijk te houden, heeft NOC*NSF voor niet-gevaccineerde sporters een aparte behandeling in gedachten.

Noodzakelijke extra inspanningen

"Het komt erop neer dat ik straks in Tokio niet in openbare ruimtes mag komen. Ik moet apart eten en apart slapen en mag alleen met de rest van het team zijn bij trainingen, besprekingen en tijdens de wedstrijd", zei Broch in het NRC. "Volgens mij gaan ze van TeamNL de bondscoach adviseren om alleen gevaccineerde meiden mee te nemen."

Volgens technisch directeur Maurits Hendriks zijn de extra "inspanningen" ten aanzien van de niet-gevaccineerde sporters noodzakelijk. Het gaat volgens Hendriks om twee tot vier sporters. Dat exacte aantal is afhankelijk van de keuzes die de bondscoaches maken bij het samenstellen van hun selectie.

Havenga traint nu met negentien speelsters. Op 25 juni maakt hij bekend welke dertien vrouwen meegaan naar Japan. Wiegman presenteert haar olympische selectie van 22 speelsters op 16 juni. De KNVB wil in gesprek met NOC*NSF als blijkt dat een speelster meegaat die niet gevaccineerd is. Een 'isolement' is volgens de bond niet bevorderlijk voor het groepsproces. "Je moet een werkbare en gezonde atmosfeer creëren, zonder onnodige risico's te lopen", aldus een woordvoerster. De voetbalsters verblijven tijdens de Olympische Spelen niet in het olympisch dorp in Tokio, maar reizen door heel Japan van speelstad naar speelstad.

Meer uit Sport

Schulting klaar voor haar olympische debuut op de langebaan

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.

51 minuten geleden
Wielrenner Vingegaard stelt seizoensstart uit na val en ziekte

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.

1 uur geleden
Nederland zonder gearresteerde Schoop naar World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.

10 uur geleden
Waterpolosters voor de zevende keer Europees kampioen

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.

15 uur geleden
Bijna driekwart Nederlandse olympiërs naar openingsceremonie

MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.

18 uur geleden
Beune wil niet te veel bezig zijn met goud op 3000 meter

MILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."

19 uur geleden
Chef de mission Verheijen niet bevreesd voor ICE-protest Milaan

MILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.

19 uur geleden