Bondscoach Wiegman speelt met Engeland gelijk tegen Zweden
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalsters hebben hun eerste wedstrijd in de kwalificatiereeks voor het EK van 2025 gelijkgespeeld. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman moest tegen Zweden genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Op Wembley zagen 63.248 toeschouwers het duel.
Engeland eindigde vorig jaar op het WK als tweede achter Spanje. Zweden werd derde door in de troostfinale Australië met 2-0 te verslaan.
Op Wembley namen de Engelse vrouwen voor rust de leiding door toedoen van Alessia Russo, maar in de tweede helft trok Fridolina Rolfö de stand gelijk. De thuisploeg kwam na de 1-1 nog goed weg bij een gemiste kans van Stina Blackstenius.
Dinsdag gaat Engeland op bezoek bij Ierland. Zweden ontvangt dan Frankrijk. Wereldkampioen Spanje won in een andere groep met liefst 7-0 van België.
De beste twee landen van elke groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Arsenal heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De titelverdediger ging met 3-0 onderuit bij het Brighton & Hove Albion van keeper Bart Verbruggen en Pascal Struijk.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Oranje-internationals Jan Paul van Hecke en Micky van de Ven hebben met Tottenham Hotspur weer een nederlaag geleden in de Engelse competitie. In het eigen stadion werd het zaterdag 3-2 voor Aston Villa. Van Hecke maakte wel een doelpunt.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.
7 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
20 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
20 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
20 uur geleden