Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters naar EK-finale

Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters naar EK-finale

SHEFFIELD (ANP) - Sarina Wiegman heeft met de voetbalsters van Engeland overtuigend de finale van het EK bereikt. De succesvolle Nederlandse bondscoach zag haar ploeg ook de halve eindstrijd tegen Zweden winnend afsluiten (4-0). Beth Mead, Lucy Bronze, Alessia Russo en Fran Kirby maakten de doelpunten op Bramall Lane in Sheffield.

Engeland stuit zondag op een volgepakt Wembley in de finale op de winnaar van de andere halve eindstrijd, die gaat tussen Duitsland en Frankrijk. Die ploegen staan woensdagavond tegenover elkaar in Milton Keynes. Bondscoach Wiegman won het vorige EK met het Nederlands elftal, dat nu in de kwartfinale van dit toernooi werd uitgeschakeld door Frankrijk, na verlenging (1-0).

Zweden was alleen in de openingsfase sterker dan Engeland. Sofia Jakobsson stuitte al na 20 seconden op Mary Earps, de Engelse keepster die ook Stina Blackstenius van scoren afhield. Diezelfde Blackstenius kopte ook nog op de lat.

Steeds meer initiatief

Engeland speelde aanvankelijk op de counter, maar nam na een lastige start steeds meer het initiatief. Mead maakte in de 34e minuut de belangrijke openingstreffer en Bronze kopte in de 48e minuut raak (2-0).

Blackstenius was na ruim een uur nog dichtbij de 2-1. Maar ze stuitte opnieuw op keepster Earps. Invalster Russo maakte in de 68e minuut het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Ze hakte de bal tussen de benen van de Zweedse keepster Hedvig Lindahl in het doel. Uiteindelijk bepaalde Kirby de eindstand. Wiegman vierde de treffer met een arm in de lucht en een gebalde vuist. Nog een overwinning en ze heeft ook Engeland Europees kampioen gemaakt.

Meer uit Voetbal

Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

4 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

4 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

4 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

6 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

8 uur geleden
Bogarde assistent van bondscoach Ten Cate bij Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.

8 uur geleden