Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters naar EK-finale
SHEFFIELD (ANP) - Sarina Wiegman heeft met de voetbalsters van Engeland overtuigend de finale van het EK bereikt. De succesvolle Nederlandse bondscoach zag haar ploeg ook de halve eindstrijd tegen Zweden winnend afsluiten (4-0). Beth Mead, Lucy Bronze, Alessia Russo en Fran Kirby maakten de doelpunten op Bramall Lane in Sheffield.
Engeland stuit zondag op een volgepakt Wembley in de finale op de winnaar van de andere halve eindstrijd, die gaat tussen Duitsland en Frankrijk. Die ploegen staan woensdagavond tegenover elkaar in Milton Keynes. Bondscoach Wiegman won het vorige EK met het Nederlands elftal, dat nu in de kwartfinale van dit toernooi werd uitgeschakeld door Frankrijk, na verlenging (1-0).
Zweden was alleen in de openingsfase sterker dan Engeland. Sofia Jakobsson stuitte al na 20 seconden op Mary Earps, de Engelse keepster die ook Stina Blackstenius van scoren afhield. Diezelfde Blackstenius kopte ook nog op de lat.
Steeds meer initiatief
Engeland speelde aanvankelijk op de counter, maar nam na een lastige start steeds meer het initiatief. Mead maakte in de 34e minuut de belangrijke openingstreffer en Bronze kopte in de 48e minuut raak (2-0).
Blackstenius was na ruim een uur nog dichtbij de 2-1. Maar ze stuitte opnieuw op keepster Earps. Invalster Russo maakte in de 68e minuut het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Ze hakte de bal tussen de benen van de Zweedse keepster Hedvig Lindahl in het doel. Uiteindelijk bepaalde Kirby de eindstand. Wiegman vierde de treffer met een arm in de lucht en een gebalde vuist. Nog een overwinning en ze heeft ook Engeland Europees kampioen gemaakt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
1 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
3 uur geleden