Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters naar EK-finale
SHEFFIELD (ANP) - Sarina Wiegman heeft met de voetbalsters van Engeland overtuigend de finale van het EK bereikt. De succesvolle Nederlandse bondscoach zag haar ploeg ook de halve eindstrijd tegen Zweden winnend afsluiten (4-0). Beth Mead, Lucy Bronze, Alessia Russo en Fran Kirby maakten de doelpunten op Bramall Lane in Sheffield.
Engeland stuit zondag op een volgepakt Wembley in de finale op de winnaar van de andere halve eindstrijd, die gaat tussen Duitsland en Frankrijk. Die ploegen staan woensdagavond tegenover elkaar in Milton Keynes. Bondscoach Wiegman won het vorige EK met het Nederlands elftal, dat nu in de kwartfinale van dit toernooi werd uitgeschakeld door Frankrijk, na verlenging (1-0).
Zweden was alleen in de openingsfase sterker dan Engeland. Sofia Jakobsson stuitte al na 20 seconden op Mary Earps, de Engelse keepster die ook Stina Blackstenius van scoren afhield. Diezelfde Blackstenius kopte ook nog op de lat.
Steeds meer initiatief
Engeland speelde aanvankelijk op de counter, maar nam na een lastige start steeds meer het initiatief. Mead maakte in de 34e minuut de belangrijke openingstreffer en Bronze kopte in de 48e minuut raak (2-0).
Blackstenius was na ruim een uur nog dichtbij de 2-1. Maar ze stuitte opnieuw op keepster Earps. Invalster Russo maakte in de 68e minuut het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Ze hakte de bal tussen de benen van de Zweedse keepster Hedvig Lindahl in het doel. Uiteindelijk bepaalde Kirby de eindstand. Wiegman vierde de treffer met een arm in de lucht en een gebalde vuist. Nog een overwinning en ze heeft ook Engeland Europees kampioen gemaakt.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
15 uur geleden