Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters in WK-finale
SYDNEY (ANP) - Sarina Wiegman kan haar erelijst nog mooier maken. De 53-jarige bondscoach uit Den Haag staat met de voetbalsters van Engeland in de finale van het WK. Spanje is vanaf 12.00 uur de tegenstander in Sydney.
Wiegman verloor vier jaar geleden met het Nederlands elftal een WK-finale tegen de Verenigde Staten. Ze loodste Oranje en Engeland al wel naar een Europese titel. Ze is door de FIFA al drie keer verkozen tot beste coach van het jaar. Wiegman is in Engeland zo populair dat steeds meer Britten zich afvragen of ze niet eens bondscoach van de mannen moet worden.
Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters is niet zo populair als Wiegman. Hij heeft veel goede speelsters thuisgelaten omdat ze het niet eens waren met zijn aanpak. Ook veel voetbalsters van zijn huidige ploeg laten op het WK zien dat ze geen goede band met hem hebben. Spanje was in de kwartfinale verantwoordelijk voor de uitschakeling van het Nederlands elftal (2-1).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
17 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
20 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
20 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
1 dag geleden