Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters in WK-finale
SYDNEY (ANP) - Sarina Wiegman kan haar erelijst nog mooier maken. De 53-jarige bondscoach uit Den Haag staat met de voetbalsters van Engeland in de finale van het WK. Spanje is vanaf 12.00 uur de tegenstander in Sydney.
Wiegman verloor vier jaar geleden met het Nederlands elftal een WK-finale tegen de Verenigde Staten. Ze loodste Oranje en Engeland al wel naar een Europese titel. Ze is door de FIFA al drie keer verkozen tot beste coach van het jaar. Wiegman is in Engeland zo populair dat steeds meer Britten zich afvragen of ze niet eens bondscoach van de mannen moet worden.
Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters is niet zo populair als Wiegman. Hij heeft veel goede speelsters thuisgelaten omdat ze het niet eens waren met zijn aanpak. Ook veel voetbalsters van zijn huidige ploeg laten op het WK zien dat ze geen goede band met hem hebben. Spanje was in de kwartfinale verantwoordelijk voor de uitschakeling van het Nederlands elftal (2-1).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
19 uur geleden