Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters in WK-finale
SYDNEY (ANP) - Sarina Wiegman kan haar erelijst nog mooier maken. De 53-jarige bondscoach uit Den Haag staat met de voetbalsters van Engeland in de finale van het WK. Spanje is vanaf 12.00 uur de tegenstander in Sydney.
Wiegman verloor vier jaar geleden met het Nederlands elftal een WK-finale tegen de Verenigde Staten. Ze loodste Oranje en Engeland al wel naar een Europese titel. Ze is door de FIFA al drie keer verkozen tot beste coach van het jaar. Wiegman is in Engeland zo populair dat steeds meer Britten zich afvragen of ze niet eens bondscoach van de mannen moet worden.
Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters is niet zo populair als Wiegman. Hij heeft veel goede speelsters thuisgelaten omdat ze het niet eens waren met zijn aanpak. Ook veel voetbalsters van zijn huidige ploeg laten op het WK zien dat ze geen goede band met hem hebben. Spanje was in de kwartfinale verantwoordelijk voor de uitschakeling van het Nederlands elftal (2-1).
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
8 uur geleden