Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters in WK-finale
SYDNEY (ANP) - Sarina Wiegman kan haar erelijst nog mooier maken. De 53-jarige bondscoach uit Den Haag staat met de voetbalsters van Engeland in de finale van het WK. Spanje is vanaf 12.00 uur de tegenstander in Sydney.
Wiegman verloor vier jaar geleden met het Nederlands elftal een WK-finale tegen de Verenigde Staten. Ze loodste Oranje en Engeland al wel naar een Europese titel. Ze is door de FIFA al drie keer verkozen tot beste coach van het jaar. Wiegman is in Engeland zo populair dat steeds meer Britten zich afvragen of ze niet eens bondscoach van de mannen moet worden.
Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters is niet zo populair als Wiegman. Hij heeft veel goede speelsters thuisgelaten omdat ze het niet eens waren met zijn aanpak. Ook veel voetbalsters van zijn huidige ploeg laten op het WK zien dat ze geen goede band met hem hebben. Spanje was in de kwartfinale verantwoordelijk voor de uitschakeling van het Nederlands elftal (2-1).
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.
56 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
15 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
16 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
17 uur geleden