Bondscoach Wiegman met Engelse voetbalsters in WK-finale
SYDNEY (ANP) - Sarina Wiegman kan haar erelijst nog mooier maken. De 53-jarige bondscoach uit Den Haag staat met de voetbalsters van Engeland in de finale van het WK. Spanje is vanaf 12.00 uur de tegenstander in Sydney.
Wiegman verloor vier jaar geleden met het Nederlands elftal een WK-finale tegen de Verenigde Staten. Ze loodste Oranje en Engeland al wel naar een Europese titel. Ze is door de FIFA al drie keer verkozen tot beste coach van het jaar. Wiegman is in Engeland zo populair dat steeds meer Britten zich afvragen of ze niet eens bondscoach van de mannen moet worden.
Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters is niet zo populair als Wiegman. Hij heeft veel goede speelsters thuisgelaten omdat ze het niet eens waren met zijn aanpak. Ook veel voetbalsters van zijn huidige ploeg laten op het WK zien dat ze geen goede band met hem hebben. Spanje was in de kwartfinale verantwoordelijk voor de uitschakeling van het Nederlands elftal (2-1).
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
8 uur geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
8 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
9 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
10 uur geleden