Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bondscoach Wiegman grijpt ook met Engeland naast wereldtitel

Bondscoach Wiegman grijpt ook met Engeland naast wereldtitel

SYDNEY (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft met de Engelse voetbalsters naast de wereldtitel gegrepen. Spanje was in de finale met 1-0 te sterk, door een doelpunt van aanvoerster Olga Carmona na een half uur.

Met name de Engelse aanvalster Lauren Hemp had een paar goede kansen om te scoren voor haar land, de Europees kampioen van vorig jaar. Een Engels slotoffensief bleef uit en zo verloor Wiegman ook haar tweede WK-finale. Vier jaar geleden ging de Haagse bondscoach met Oranje in de eindstrijd onderuit tegen de Verenigde Staten.

Zo hebben ook de voetbalsters van Oranje, net als de mannen afgelopen winter, in de kwartfinale van het WK verloren van de latere wereldkampioen. Spanje versloeg de ploeg van Andries Jonker na verlenging met 2-1. De Spaanse voetbalsters stonden, net als die van Engeland, voor het eerst in de finale van een WK.

Combinatievoetbal

Engeland kon weer beschikken over blikvanger Lauren James na twee duels schorsing, maar Wiegman hield vast aan haar vervangster Ella Toone. De veelbesproken Spaanse bondscoach Jorge Vilda beloonde aanvalster Salma Paralluelo met een basisplaats na haar doelpunt tegen Oranje en de openingstreffer in de halve finale tegen Zweden (2-1). Spanje mist het hele toernooi al belangrijke speelsters door een conflict met Vilda.

Toch maakte Vilda met zijn ploeg het hele toernooi indruk met soepel combinatievoetbal en deed dat ook tegen Engeland. Maar de Engelsen waren in de openingsfase vaker gevaarlijk. Hemp raakte een keer de lat en zag enkele andere pogingen kracht missen. Aan de andere kant konden Paralluelo en Alba Redondo scoren, maar ook hun inzetten misten overtuiging.

Strafschop

Halverwege de eerste helft kwam de finale heel even stil te liggen nadat een toeschouwer het veld op was gerend. Het beveiligingspersoneel had de persoon snel te pakken. Spanje kwam 5 minuten later op voorsprong. De linkerkant lag open en de opgestoomde Carmona wist met een laag schot de verre hoek te vinden. De 23-jarige verdedigster maakte tegen Zweden ook al de winnende treffer.

Wiegman was niet tevreden en bracht aan het begin van de tweede helft James en Chloe Kelly binnen de lijnen. De eerste grote kansen waren voor Engeland, maar onder anderen Hemp wist vanuit kansrijke positie weer niet te scoren.

Ruim 20 minuten voor tijd kwam assistent-videoscheidsrechter Pol van Boekel voor het eerst in actie. De scheidsrechter gaf na het bekijken van de videobeelden een strafschop voor Spanje vanwege hands. Maar Jennifer Hermoso schoot vanaf 11 meter slap in en zag doelman Mary Earps haar inzet pakken.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona rolt Valencia op in Johan Cruijff-stadion

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.

2 uur geleden
Feyenoord geeft seizoenkaarthouders op korte termijn 'hardcards'

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

4 uur geleden
City wint stadsderby van Manchester met 3-0 van United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.

5 uur geleden
Telstar verliest in eigen huis van Fortuna Sittard

VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.

6 uur geleden
Liverpool na zege bij Burnley nog zonder puntenverlies aan kop

BURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.

7 uur geleden
Heracles blijft na thuisnederlaag tegen AZ puntloos laatste

ALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.

7 uur geleden
Directeur Leverkusen: met ontslag Ten Hag is fout rechtgezet

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.

9 uur geleden