Bondscoach Wiegman: Engeland kan veel beter
MANCHESTER (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van Engeland was blij met de zege van 1-0 op Oostenrijk in de openingswedstrijd van het EK voetbal, maar ze was niet tevreden over het vertoonde spel van haar ploeg. "Het is niet dat ik gefrustreerd ben, maar we kunnen veel beter", zei ze na de wedstrijd in Manchester tegen de BBC.
"In de tweede helft hadden we kansen, maar we waren te slordig aan de bal. We hadden wat vaker moeten scoren, dan hadden we het onszelf wat makkelijker gemaakt. Maar de eerste wedstrijd in het toernooi winnen is belangrijk", zei Wiegman, die de sfeer in het bomvolle stadion Old Trafford "ongelooflijk" noemde. "Ik kon mijn speelsters geen aanwijzingen geven, want ze hoorden me niet. Maar deze ambiance is wel wat we willen", zei ze over de 70.000 aanwezige toeschouwers, een record voor het EK voor vrouwen.
Wiegman, die Oranje vijf jaar geleden bij het vorige EK naar de titel leidde, is nu al vijftien wedstrijden ongeslagen sinds ze in september vorig jaar de leiding overnam.
Bijzonder
Aanvoerster Leah Williamson was net als de bondscoach onder de indruk van de sfeer op Old Trafford. "Wat een ervaring dit. Dit was echt bijzonder", zei ze. "Dit is een goede start."
Engeland speelt maandag de tweede groepswedstrijd tegen Noorwegen. De Noorse voetbalsters nemen het donderdag in hun eerste poulewedstrijd op tegen Noord-Ierland.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
17 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
23 uur geleden