Bondscoach Wiegman: Engeland kan veel beter
MANCHESTER (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van Engeland was blij met de zege van 1-0 op Oostenrijk in de openingswedstrijd van het EK voetbal, maar ze was niet tevreden over het vertoonde spel van haar ploeg. "Het is niet dat ik gefrustreerd ben, maar we kunnen veel beter", zei ze na de wedstrijd in Manchester tegen de BBC.
"In de tweede helft hadden we kansen, maar we waren te slordig aan de bal. We hadden wat vaker moeten scoren, dan hadden we het onszelf wat makkelijker gemaakt. Maar de eerste wedstrijd in het toernooi winnen is belangrijk", zei Wiegman, die de sfeer in het bomvolle stadion Old Trafford "ongelooflijk" noemde. "Ik kon mijn speelsters geen aanwijzingen geven, want ze hoorden me niet. Maar deze ambiance is wel wat we willen", zei ze over de 70.000 aanwezige toeschouwers, een record voor het EK voor vrouwen.
Wiegman, die Oranje vijf jaar geleden bij het vorige EK naar de titel leidde, is nu al vijftien wedstrijden ongeslagen sinds ze in september vorig jaar de leiding overnam.
Bijzonder
Aanvoerster Leah Williamson was net als de bondscoach onder de indruk van de sfeer op Old Trafford. "Wat een ervaring dit. Dit was echt bijzonder", zei ze. "Dit is een goede start."
Engeland speelt maandag de tweede groepswedstrijd tegen Noorwegen. De Noorse voetbalsters nemen het donderdag in hun eerste poulewedstrijd op tegen Noord-Ierland.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Het duel tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in de Eredivisie is ruim anderhalf uur later dan gepland alsnog begonnen. De IJsselderby liep lang uitstel op doordat de meegereisde supporters van PEC Zwolle weigerden verboden gezichtsbedekkende doeken te verwijderen en evenmin gehoor gaven aan een oproep om het uitvak uit eigen beweging te verlaten. Pas toen de Mobiele Eenheid het vak had ontruimd en de fans in de bus naar Zwolle zaten, kon de wedstrijd zonder uitsupporters aanvangen.
11 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord speelt zondag het uitduel met FC Volendam zonder Anis Hadj Moussa en Anel Ahmedhodzic. Als het elftal van Robin van Persie punten verspeelt, dan is PSV officieel kampioen van Nederland. De aftrap is om 14.30 uur.
40 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
13 uur geleden