Bondscoach Wiegman: Engeland kan veel beter
MANCHESTER (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van Engeland was blij met de zege van 1-0 op Oostenrijk in de openingswedstrijd van het EK voetbal, maar ze was niet tevreden over het vertoonde spel van haar ploeg. "Het is niet dat ik gefrustreerd ben, maar we kunnen veel beter", zei ze na de wedstrijd in Manchester tegen de BBC.
"In de tweede helft hadden we kansen, maar we waren te slordig aan de bal. We hadden wat vaker moeten scoren, dan hadden we het onszelf wat makkelijker gemaakt. Maar de eerste wedstrijd in het toernooi winnen is belangrijk", zei Wiegman, die de sfeer in het bomvolle stadion Old Trafford "ongelooflijk" noemde. "Ik kon mijn speelsters geen aanwijzingen geven, want ze hoorden me niet. Maar deze ambiance is wel wat we willen", zei ze over de 70.000 aanwezige toeschouwers, een record voor het EK voor vrouwen.
Wiegman, die Oranje vijf jaar geleden bij het vorige EK naar de titel leidde, is nu al vijftien wedstrijden ongeslagen sinds ze in september vorig jaar de leiding overnam.
Bijzonder
Aanvoerster Leah Williamson was net als de bondscoach onder de indruk van de sfeer op Old Trafford. "Wat een ervaring dit. Dit was echt bijzonder", zei ze. "Dit is een goede start."
Engeland speelt maandag de tweede groepswedstrijd tegen Noorwegen. De Noorse voetbalsters nemen het donderdag in hun eerste poulewedstrijd op tegen Noord-Ierland.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
17 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
19 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden