Bondscoach Wiegman: Engeland kan veel beter
MANCHESTER (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van Engeland was blij met de zege van 1-0 op Oostenrijk in de openingswedstrijd van het EK voetbal, maar ze was niet tevreden over het vertoonde spel van haar ploeg. "Het is niet dat ik gefrustreerd ben, maar we kunnen veel beter", zei ze na de wedstrijd in Manchester tegen de BBC.
"In de tweede helft hadden we kansen, maar we waren te slordig aan de bal. We hadden wat vaker moeten scoren, dan hadden we het onszelf wat makkelijker gemaakt. Maar de eerste wedstrijd in het toernooi winnen is belangrijk", zei Wiegman, die de sfeer in het bomvolle stadion Old Trafford "ongelooflijk" noemde. "Ik kon mijn speelsters geen aanwijzingen geven, want ze hoorden me niet. Maar deze ambiance is wel wat we willen", zei ze over de 70.000 aanwezige toeschouwers, een record voor het EK voor vrouwen.
Wiegman, die Oranje vijf jaar geleden bij het vorige EK naar de titel leidde, is nu al vijftien wedstrijden ongeslagen sinds ze in september vorig jaar de leiding overnam.
Bijzonder
Aanvoerster Leah Williamson was net als de bondscoach onder de indruk van de sfeer op Old Trafford. "Wat een ervaring dit. Dit was echt bijzonder", zei ze. "Dit is een goede start."
Engeland speelt maandag de tweede groepswedstrijd tegen Noorwegen. De Noorse voetbalsters nemen het donderdag in hun eerste poulewedstrijd op tegen Noord-Ierland.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom hoopt in aanloop naar de eerste wedstrijd tegen het Slowaakse DAC 1904 in de derde voorronde van de Conference League dat zijn spelers hebben geleerd van de uitschakeling in de kwalificatie voor de Europa League. "We moeten als team leren omgaan met de Europese wetten in het voetbal", zei hij een dag voor het thuisduel van donderdag.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Portugees Luis Figo (53) vindt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet opstappen. Dat stelt de oud-voetballer en FIFA-legende in een artikel in de Britse krant Daily Mail. "Ik zou wel 10.000 woorden kunnen wijden aan de problemen bij de FIFA. Maar de oplossing laat zich in drie woorden vatten: Infantino moet weg", aldus Figo, die ooit het voorzitterschap van de FIFA ambieerde.
1 uur geledenNYON (ANP) - European Leagues, de belangenbehartiger van de Europese voetbalcompetities, blijft zich verzetten tegen de uitbreiding of oprichting van FIFA-competities. Dat stelt European Leagues woensdag in een verklaring. Dat blijft volgens European Leagues zo totdat er bij de FIFA hervormingen plaatsvinden inclusief juridisch bindende afspraken met alle relevante belanghebbenden in het voetbal.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft Gabi Caschili voor één seizoen vastgelegd. Dat heeft de club uit de Eredivisie via X bekendgemaakt. De 23-jarige middenvelder trainde al sinds de voorbereiding op het nieuwe seizoen mee met Telstar.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino (56) van de FIFA heeft op woensdag een crisisoverleg met de top van de wereldvoetbalbond in Marokko. Dat hebben bronnen aan het AFP en het ANP bevestigd.
5 uur geledenTRABZON (ANP) - Een transfer van Mohamed Salah van Liverpool naar Trabzonspor is aanstaande. Zo blijkt uit de uitingen van de Turkse voetbalclub op sociale media. Hoewel de transfer nog niet officieel rond is, deelde Trabzonspor beelden van de Egyptenaar in een vliegtuig in een shirt van de club.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.
16 uur geleden